Wydawać by się mogło, że dekoracje na czarną ścianę wybiera się łatwo i przyjemnie, bo wybór jest ogromny i wszystko przecież pasuje. Coś w tym jest, bo biel i czerń to tło tak uniwersalne, że pasują nawet dodatki w kolorze…czarnym i białym 🙂 Ale nie o to przecież chodzi, żeby iść na łatwiznę. Chociaż przyznam, że miałam swojego czasu flow na dodatki czarne do czarnego. Okej, ale do rzeczy, ponizej kilka przykładów wnętrza z czarnymi ścianami, a nawet sufitami:
Na czarną ścianę pasuje mnóstwo dodatków. Począwszy od luster – złotych i srebrnych, a także tak naprawdę wszystkich innych. Obrazy, obrazki, grafiki w ramce najlepiej również czarnej w dowolnej ilości i stylu. Osobny temat to zegary. Te wszystkie inspiracje możecie znaleźć na każdej stronie. Tutaj chciałam Wam pokazać dekoracje ścienne z roślinami, które czarnej ścianie dodadzą trochę życia i koloru.
Dekoracje ścienne Circle planter na czarną ścianę
To faktycznie prawda, że czarny jest świetnym tłem dla większości kolorów dekoracji ściennych. Dlatego tym razem pokażę Wam kolory kółek Circle planter: żółty, turkusowy, kawowy mettalic i zielony moss forrest. Po raz pierwszy pokażę Wam również dekoracje w kolorze złotym w odcieniu szampana 🙂
Czarny i biały to świetne kolory bazowe, ale zachęcam, aby odważniej dodać jakiś akcent kolorystyczny. Nie dziwię się tym osobom, które trzymają się czarnego, białego i szarego. Kiedyś nie uznawałam innych kolorów. Z czasem polubiłam niebieski, przez kolejne 5 lat oswoiłam zielony, potem żółty. Został tylko czerwony, który polubiłam dopiero teraz 🙂 Jak to tłumaczę? Dojrzewaniem do szerokiej palety kolorów. Każdy kolor ma swoją wibrację i symboliczne znaczenie.
- Energetyczny żółty Circle planter w rozmiarze M pasuje do białego i czarnego – mi najbardziej podoba się połączenie białe L + żółte M + czarne S
- Mocny turkusowy – ten kolor jest bardzo żywy, potrzebuje stonowanego tła – pasuje podobnie jak M do czarnego i białego, ale tym razem turkusowy mamy w rozmiarze S, M i L i możemy pokombinować. Podoba mi się też z akcentem kawowego mettalica S
- Kawowy metalizowany – kolor wpada troszkę w czekoladowy, jest ciepły i fajnie pasuje z białym oraz co mnie dość zaskoczyło do zielonego Moss forrest. Zobaczcie sami.
- Zielony Moss forrest – dostępna Mka najlepiej komponuje się z bazą białą. Można połączyć z czarną Ską.
- Limited Edition: kolor złoty w odcieniu szampana – cudowny w towarzystwie czarnych kółek
Betonowe trójkąty ścienne na czarną ścianę
Betonowe trójkąty Triplant na czarnej ścianie wyglądają rewelacyjnie. Pewnie dlatego, że potrzebują dramatycznego kontrastu, żeby dokładnie widać było strukturę betonu i ich drobne niedoskonałości. Chodzi o porowatą powierzchnię i drobne krzywizny, które nadają im loftowego charakteru. Są od początku do końca robione ręcznie, dlatego każdy jest unikalny.
W trójkątach warto umieścić dekoracyjne oplątwy o różnych kolorach. Żeby urozmaicić aranżację warto wybrać kilka rożnych rodzajów oplątw – dużych, małych o różnych kolorach. Już wkrótce wpis o oplątwach, w którym opiszę główne gatunki oraz jak o nie dbać.
Te produkty mogą cię zainteresować
Betonowe doniczki ścienne