Z hasłem ozdoby na ścianę najczęściej kojarzą się fototapety, zdjęcia, zegary, lustra, obrazy i ewentualnie jakieś wykończenie ściany jak beton czy cegła. Jakie ozdoby wybrać do salonu, żeby były ciekawe, niebanalne, a nawet niepowtarzalne? Obecnie możliwości wyboru dekoracji ściennych jest mnóstwo, ale największe wyzwanie jest z dopasowaniem ich do stylu w naszym domu.
Jeżeli wnętrze jest minimalistyczne nie zawsze (albo wręcz nigdy:) będą pasować afrykańskie maski albo lustra w złotych ramach. Niektóre ozdoby jak czarne i białe ramki do zdjęć, lustra bez ram będą pasować do każdego stylu. Jeśli więc nie jesteście pewni, co będzie pasować, zdecydujcie się na czarne lub białe dodatki.
Ozdoby na ścianach wiele mówią o właścicielach. Mogą pokazywać hobby, zainteresowania, nawiązywać do odwiedzonych miejsc i marzeń, mówić o miejscach dokąd chcieliby się udać. Często są to ozdoby do-it-yourself, jednak z tym lepiej nie przesadzać. Mam na myśli przede wszystkim własnoręcznie namalowane obrazy, one nie zawsze wychodzą 😉
Ciekawych przykładów z sieci nie chciałabym tutaj powtarzać, dlatego zacytuję jedną z moich ulubionych stron: Aparthament Therapy, gdzie znajdziecie mnóstwo pomysłów na dekoracje: gitary na ścianę, aranżacje z kapeluszem, rozmaite półki, modernistyczne obrazki i wiele innych.
Ozdoba na ścianę z kamieniami i roślinami
Ozdobą na ścianę, która będzie pasować nie tylko do salonu, ale także kuchni, sypialni, a nawet łazienki jest Circle planter – metalowa obręcz do aranżacji z kamieniami i oplątwami. Można w niej również zasadzić malutkie sukulenty i kaktusy. Kamienie dostępne są w trzech stylach – jasnym skandynawskim, ciemnym loftowym oraz w kolorach ziemi. Zamiast kamieni użyć muszli, fasoli, kawy lub innej bazy. Jako roślin można pokazać kwiaty cięte na gąbce florystycznej, różne dekoracyjne gałęzie oraz rośliny sztuczne.
Circle planter w zależności od wymiaru dostępne są cztery lub sześć kolorów. Dekoracja wykonana jest z metalu malowanego proszkowo, a z przodu jest dekoracyjna szybka. Głębokość to 6cm, dlatego rośliny powinny być małe. Można wykonywać warstwy „na prosto” albo „w uśmiechu” – obie wersje dobrze się prezentują. Najlepiej zacząć od drobniejszej struktury jak piasek, żwirek, a na górę położyć większe kamienie jak np. otoczaki.
Do stylu skandynawskiego dobrze pasuje Circle planter w kolorze białym i zielonym (Moss forrest), do stylu loftowego kolor czarny. Do stylu glamour warto wybrać obręcz czarną lub metalizowany brąz. Energetyczny żółty to kolor dla odważnych, będzie pasował do wnętrza nowoczesnego, ale również do etno i boho. Turkusowy świetnie podkreśli radosny nastrój pokoju dziecka, dobrze wygląda też na ciemnej ścianie np. antracytowej. Jeżeli nie wiesz jaki kolor wybrać – zacznij od białego i czarnego.