Jakie rośliny wybrać do Circle Planter w ciemnym korytarzu?

Zastanawiasz się jakie rośliny nie potrzebują podlewania i są w stanie przetrwać w trudnych warunkach np. wisząc w Circle Planter na ścianie w ciemnym korytarzu? Jakie konkretnie gatunki roślin stosować w Circle Planter by długo cieszyć się widokiem tej oryginalnej, roślinnej dekoracji ściany?

Otwory montażowe w tylnej ściance doniczki oraz demontowalna przednia szybka powodują, że Circle Planter nie jest szczelną osłonką. Z tego względu rośliny, które umieszczasz w tego typu doniczkach muszą lubić albo oszczędne podlewanie, albo w ogóle nie potrzebować podlewania. Dodatkowo, jeśli zawiesisz doniczkę w korytarzu ze znikomym dostępem do światła dziennego, sprawa komplikuje się jeszcze bardziej.

Właściwie odpowiedź na pytania z początku wpisu nasuwa się tylko jedna. Rośliny sztuczne!😆 i tu mogłabym zakończyć post, ALE….➡️ spokojnie, czytaj dalej!

To prawda, że nie ma roślin, które nie wymagają światła i podlewania – absolutnie wszystkie potrzebują do przetrwania światła i wody. Znam jednak rośliny, które mogą przetrwać w warunkach raczej suchych (wymagają co najwyżej oszczędnego podlewania). Ba! Istnieją nawet takie, które tolerują okresowe, dłuższe susze! Co więcej, są też lampy, które wspierają rośliny we wzroście nawet w ciemnym korytarzu czy pomieszczeniach z bardzo małą ilością światła.

Także jeśli zastanawiasz się czy Circle Planter nadają się do powieszenia w miejscu gdzie warunki do uprawy roślin nie są wymarzone, zdecydowanie uspokajam. Nadają się. Wystarczy tylko wybrać odpowiednią roślinę i ewentualnie dodatkowe doświetlenie💡

Temat ten pojawia się często i z pewnością jest to jedno z najczęściej zadawanych pytań przez moich ukochanych Klientów, którzy rozważają zakup Circle Planter.

Jakie rośliny (nie sztuczne) wybrać do Circle Planter?

Jeśli chodzi o rośliny żywe, zdecydowanie polecam wybór jednej z poniższych propozycji:

  1. Kaktusy i sukulenty. To idealne rośliny do uprawy w Circle Planter, gdyż są przystosowane do suszy i mogą rosnąć w bardzo suchej glebie. Możesz podlewać je oszczędnie przy użyciu pipetki lub wąskiego strumienia wody
  2. Haworthia (haworsja). Kolejna roślina, która całkowicie dobrze radzi sobie z rzadkim, delikatnym podlewaniem
  3. Aloes. Roślina znana ze swoich właściwości łagodzących i pielęgnacyjnych, ale także z odporności na suszę
  4. Rozmaryn. Zioło, które doskonale radzi sobie z suchym podłożem zarówno w ogrodzie, jak i w doniczce w mieszkaniu
  5. HIT! Oplątwy. Rośliny epifityczne, które rosną bez gleby, a w związku z tym nie wymagają w ogóle tradycyjnego podlewania. Najlepiej jest nawilżać je poprzez spryskiwanie wodą, dzięki czemu idealnie nadają się do Circle Planter.

Jak już wybierzesz odpowiednią roślinę, pozostaje tylko potwierdzić które kolory Circle Planter będą najbardziej pasowały do Twojego wnętrza i oryginalna dekoracja ściany gotowa!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *