Minimalistyczne ozdoby świąteczne – biel, szyszki i brak plastiku

Natura jest najpiękniejsza, dlatego w te święta warto zrezygnować z plastikowych ozdób na rzecz tych naturalnych, czyli szyszek, cynamonu, anyżu i suszonych pomarańczy. Czy takie ozdoby mogą konkurować z modnymi świecidełkami i brokatem?

W sklepach pełno jest kolorowych bombek, dobrze jeśli szklanych, ale coraz więcej jest niestety plastikowych. Dodatkowo są one słabej jakości, osypuje się z nich brokat, odpadają słabo przyklejone ozdoby. Ani ładnie ani ekologicznie. Oczywiście ciężko odmówić urody niektórym ozdobom. Tym nie mniej warto pomyśleć o tych naturalnych. Pisałam już o inspiracjach wcześniej – przeczytaj tutaj

Na pierwszy rzut oka aranżacja wygląda na minimalistyczną. Pusto? Niekoniecznie. Żeby aranżacja była piękna warto wybrać dobrą bazę, czyli choinkę. Do aranżacji polecam stroisz jodłę nobilis, czyli szlachetną o lekko niebieskim odcieniu igieł. Świerk dużo wytrzyma, nie kluje, a przy tym wygląda pięknie.

Jest idealny do wieńców, stroików, aranżacji. Gałęzie można położyć prosto na stół. Mają około 50-70cm długości i około 50cm szerokości. Na stół O wielkości 3m warto mieć 5-6 takich gałęzi i stroik na środek. Efekt „wow” gwarantowany. Do tego około 20-30 szyszek, pieńki drzewa, naturalne dodatki. Taka dekoracja wygra z każdym plastikiem. Kojarzy się i pachnie lasem. 

Oto lista zakupów do naturalnych dekoracji:

  • Stroisz z sosny lub jodły
  • Szyszki sosny czarnej, modrzewiowe, kilka dużych ok. 15 cm
  • Pieńki drzewa – duże ok 15-20 cm i trochę małych ok 5-10 cm
  • Świece w kolorze naturalnym
  • Naturalne dodatki – cynamon, anyż, suszone pomarańcze, jarzębina, żołędzie
  • Jemioła
  • Drucik florystyczny, żyłka

Poniżej przykład jak mogą wyglądać stoły udekorowane naturalną choinką:

Proste dekoracje świąteczne – klimatyczny minimalizm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *