Nowoczesne aranżacje z oplątwami ze szkłem, metalem, drewnem i betonem

Oplątwy to idealne rośliny do nowoczesnych aranżacji. Nie potrzebują ziemi, a składniki odżywcze czerpią z powietrza, więc nie mają korzeni. Czasami im jakieś wyrosną, ale wystarczy je obciąć bez szkody dla rośliny. Więcej o odmianach oplątw i sposobie pielęgnacji przeczytacie tutaj. Oplątwy polecamy do naszych metalowych dekoracji Circle planter oraz betonowych trójkątów Triplant. Ale o tym później.

Oplątwy to wdzięczny materiał do designerskich dekoracji ściennych, słojów dekoracyjnych, stojaków. Mocuje się je na druciki albo po prostu wkłada do naczynia. Poniżej różne pomysły znalezione w sieci.

Oplątwy – aranżacje w  szklanych naczyniach

Efektowny i właściwie prosty sposób eksponowania oplątw. Wystarczy nasypać kamieni, dołożyć trochę drewna, mchu i oczywiście oplątwy, a efekt jest obłędny. Naczynie nie musi być wyszukane. Nieźle wygląda to nawet w słoiku, kieliszku czy ciekawej szklance. Ostatnio modne jest dokładanie muszli. Wówczas oplątwy wyglądają jak meduzy, czy inne stwory morskie 🙂

Jako szklane naczynie sprawdzą się wysokie wazony cylindryczne o średnicy 10cm i 15cm. Nie są drogie (około 25-50zł), a są rewelacyjną i uniwersalną bazą do wielu różnych aranżacji.

Oplątwy – stojaki miniaturki

Jak pokazać malutkie roślinki inaczej niż w doniczkach? Najlepiej na malutkich stojakach, również takich zrobionych samemu z korka, kawałka drewna albo gałązek.

Aranżacje z oplątwami na drewnianym podłożu

Ciekawa gałąź to świetna baza do aranżacji z oplątwami. Może to być gałąź wisząca na ścianie albo położona na stole. Na takiej podstawce oplątwy czują się jak w domu. W końcu to ich środowisko naturalne. Przy okazji pokażę Wam dwie przepiękne aranżacje z sukulentami, które równie dobrze można uzupełnić o oplątwy.

Oplątwy na metalowej ramce

Opcja dla minimalistów – metalowa albo drewniana rama jako baza aranżacji z oplątwami. Można je przymocować drucikiem florystycznym. Fajne połączenie metalu i roślin. Może dla tych drugich mniej przyjemne, ale ostatecznie może jest im wszystko jedno, na czym sobie siedzą?

Wieńce i dekoracje florystyczne z oplątwami

Naprawdę nie pomyślałabym o tych roślinach, że nadadzą się do wieńców, bukietów ślubnych i wszelkich innych dekoracji. Może dlatego, że są dość kosztowne, żeby zapełnić nimi cały duży wieniec. Jednak kilka wiekszych okazów naprawdę nadaje takim dekoracjom unikalny look. 10/10 i moje nowe odkrycie.

Aranżacje z oplątwami w Circle planter i trójątach Triplant

Właśnie oplątwy polecamy jako idealne rośliny do naszych dekoracji ściennych – metalowych okrągłych doniczek z szybką oraz betonowych trójkątów ściennych Triplant. W Circle planter układamy najpierw kamienie według wybranego stylu albo mieszanego – szarości skandi, ciemne tonacjeloft albo earth w kolorach ziemi (beże, brązy, szarości). Następnie układamy oplątwy. Można dodać mech albo inne dekoracje.

Trójkąty Triplant są dla oplątw stworzone. Nieduże, ale wystarczające, żeby prezentować średnie i duże okazy. W jednej doniczce bez problemu można ułożyć też dwie mniejsze oplątwy. Roślinom towarzystwo nie przeszkadza.

Inne aranżacje i inspiracje z oplątwami

W sieci jest ogrom inspiracji z oplątwami. Niektóre mi się bardzo podobają, inne nie są w moim typie. Które podobają się Wam? Dajcie znać w komentarzach.

 

 

Te produkty mogą cię zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *