Świąteczny event, czyli 5 dekoracji na gwiazdkę firmową

Wielkimi krokami zbliża się okres świąteczny, a co za tym idzie czas gwiazdkowych imprez firmowych. Boże Narodzenie to wyjątkowy w swoim rodzaju czas, kiedy można trochę przymknąć oko na wytyczne tak zwanej „księgi znaku”.

Marki rezygnują ze standardowych działań na rzecz komunikacji bazującej na klimatycznych świątecznych kolorach. Śnieżki, Mikołaj, czerwienie królują w kreacjach marketingowych oraz …na imprezach firmowych.

A oto 5 porad jak stworzyć wyjątkowy nastrój na evencie firmowym:

#1 Wszystkie oczy skierowane na stół – oświetlenie

Spotkanie pracowników ma często naprawdę odświętny charakter. W pracy spędza się tyle czasu, że częstym zjawiskiem są przyjaźnie, dlatego do świątecznego stołu zasiada się w prawdziwie odświętnym nastroju. Piękna aranżacja stołu z pewnością na długo pozostanie w pamięci, zwłaszcza jeśli przyczyni się do niepowtarzalnego nastroju świątecznego. 

Dobrym sposobem jest ustawienie na środku stołu wielu dużych świec lub, jeżeli towarzystwo jest dynamiczne, elektrycznych lampek choinkowych. Do wyboru jest bardzo dużo wariantów – na cienkich i grubszych drucikach, o świetle zimnym lub ciepłym. Świece warto postawić w kilku większych grupach – dla bezpieczeństwa oraz dla efektu. Na stół o długości ok. 5m potrzebujemy 2 dekoracji ze świec. Na stole musi zmieścić się też jedzenie. 

#2. Świąteczny bieżnik 

Kiedy już ustawimy na stole świąteczne dekoracje z oświetleniem, wchodzimy na level drugi, czyli świąteczny bieżnik lub obrus. Klasyką jest biały obrus, który może być bazą. Dobrze sprawdzają się również obrusy czerwone i granatowe. Wyższy poziom trudności to wybór obrusa ciemnozielonego. Do bazy aranżacji dobieramy bieżnik, serwetę lub drugi obrus. Takie zestawienie nie pozostawia wątpliwości, co do odświętnego charakteru spotkania. Warto zdecydować się na konkretny styl – ze złotymi lub srebrnymi akcentami albo naturalny-eko np. z jutą. 

#3. Nakrycia ze świątecznym akcentem

A co się może zadziać wokół talerza i szklanki? Ano całkiem sporo! Nie chodzi o to, żeby „uświątecznić” każdy element zastawy stołowej, ale żeby nadać delikatny klimat. Wybieramy zatem jeden element –  świąteczne serwety, stroiki z choinki albo bombek, opaska na sztućce albo na kieliszki. Dekoracja sztućców jest na pewno pracochłonna metodą stworzenia świątecznego klimatu, ale zdecydowanie warto poświęcić na to czas.

Co jeszcze można zrobić na świąteczny event?

#4. Małe prezenciki na stole

Obecność każdego gościa przy świątecznym stole jest wyjątkowa. Zwłaszcza w wigilię. Dlatego bardzo miłym akcentem jest postawienie małych prezencików przy talerzu każdego z gości, aby poczuł się doceniony. Święta nieodłącznie kojarzą się z prezentami, więc sam wygląd prezentu jest dodatkowym elementem dekoracyjnym. A co do środka? Słodycze, małe okazy sukulentów, małe dekoracje typu ośnieżone szyszki, małe bombki. 

#5 I na koniec najłatwiejsze – choinka

Nie ma takiego eventu świątecznego, którego nastroju nie da się dookreślić piękną choinką. Choćby miała metr i mało ozdób (można postawić ją na podwyższeniu) i udekorować choćby suszonymi pomarańczami. Choinka może być nawet motywem przewodnim całego spotkania, może być udekorowana tematycznie zgodnie z działalności firmy albo w odniesieniu do ważnego zdarzenia, jubileuszu. 

Jeżeli potrzebujesz wyjątkowej aranżacji na swój event świąteczny, skontaktuj się z nami

A poniżej garść inspiracji na świąteczne spotkanie firmowe: 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *