Ceropegia woodii (Lampion chiński, Sznur serc) – uprawa i pielęgnacja

Ceropagia Woodii to urocza roślinka zwana także „Zwisającymi sercami” oraz Lampionem chińskim z uwagi na ciekawe małe kwiatki, które tak właśnie wyglądają. Po angielsku jest to String of hearts. Drobne listki w kształcie serduszek występują w kilku odmianach – zielonej oraz różowej. Ceropagia Woodii to tak zwany sukulent bulwiasty, który pochodzi z Afryki Południowej i wbrew delikatnemu wyglądowi jest to roślina odporna i niewymagająca. Do szczęścia potrzebuje dużo światła, lubi słońce, a nie lubi przeciągów.

Stanowisko: jasne, światło rozproszone, również delikatne słońce, ale nie piekący skwar

Podlewanie: umiarkowane, nie lubi przelania jak to sukulent

Podłoże: lekko kwaśne jak dla sukulentów

Unikamy: przeciągów

Nie jest to roślina dla przelewających kwiaty, bo lubi umiarkowane podlewanie małą ilością wody. W lecie potrafi zakwitnąć kwiatkami w kształcie lampionów chińskich. Świetna roślina do wiszących doniczek i na półki oraz regały.

Jeżeli pędy się wyciągają i są trochę łyse, można zrobić z nich sadzonki. Wystarczy je podciąć i włożyć do wody, aby wytworzyły korzenie. Czasami na pędach widać bulwy, wtedy roślina ukorzeni się jeszcze szybciej. Podcinanie pędów poprawia jakość rośliny, która będzie gęściej rosła.

Nadaje się do makram z miejscem na doniczkę z przodu. Idealna do drabinek w ksztłacie… serca 🙂 Roślinka występuje w odmianie z wybarwieniem różowtym w odmianie Rosa oraz Variegata.

Te produkty mogą ci się spodobać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *