Dekoracja z roślinami tak łatwa, że zrobi ją nawet 4 latek

Dekoracje z roślinami z Circle planter w roli głównej robi się bardzo szybko i łatwo. Już pokazywałyśmy Wam wcześniej jak wykonać dekorację z kamieniami – tutaj. Zajęło to około półtorej minuty 🙂 Na kamieniach możemy ułożyć oplątwy, mech, ozdobne muszle, patyczki, szyszki. Nadają się także dekoracje do akwariów i lasów w szkle.

Jak zrobić dekorację Circle planter z żywymi roślinami?

Dekoracja z żywymi sukulentami (lub kaktusami) zajmie ciut dłużej. Najwięcej czasu zajmie sprzątanie ziemi 🙂 Możesz oczywiście wykonać więcej warstw – na dno posypać kamyki, najlepiej drobne, Zasada jest taka, że warstwy układamy od najdrobniejszych kończąc na większych kamieniach jak otoczaki. Można użyć też specjalnej gruboziarnistej ziemi do sukulentów, która wygląda jak drobne kamyczki.

Na dno doniczki można dać keramzyt lub kamyki w roli drenażu. Jeżeli masz węgiel aktywny warto dosypać garść i zmieszać z ziemią. Będzie działać antybakteryjnie, przeciw pleśniom i grzybom. Potrzebujemy oczywiście jeszcze sukulentów – bardzo małych. Takich, które mają maksymalną średnicę doniczki do 6cm. Nawet lepiej nadają się kaktusy, które lepiej znoszą niedostatek wody. Doniczka Circle planter nie ma odpływu, dlatego sadzenie żywych roślin polecamy doświadczonym Sukulenciarzom 🙂

Jakie żywe rośliny nadają się do Circle planter?

Poza oplątwami, które nadają się najlepiej i są żywe, z sukulentów są to: haworsje, eszewerie, aloesy (w tym cudowny aloes tygrysi), sansewierie i żywe kamienie. Dodatkowo większość kaktusów. Słabo radzą sobie: sedum, rozchodniki oraz grubosze. One potrzebują więcej wody, ale przy wprawnej ręce są w stanie dobrze rosnąć. Nie polecamy ich początkującym.

A teraz zobaczcie jak łatwo można stworzyć dekorację z roślinami 🙂 Swoje umiejętności prezentuje 4-letni Szymek 🙂

 

Te produkty mogą ci się spodobać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *