Dekoracja ściany telewizyjnej – ciekawe ozdoby i dodatki

Ściana telewizyjna to wyzwanie aranżacyjne. Jak zrobić, aby była ciekawa i nieprzytłoczona przez telewizor, który w wielu kręgach jest już passe? Być może rzeczywiście rzutnik z ekranem wyjeżdżającym z sufitu to znacznie lepsze rozwiązanie, chociaż nadal nie jest to ta sama jakość obrazu. Tak czy inaczej, czy mamy płaski TV czy ekran z sufitu ściana ta jest trudna w aranżacji. Zwykle jest dość duża albo nierównomiernie zapełniona „treścią”. Telewizor przytłacza całą ścianę.

Ściana telewizyjna z TV – jakie wybrać dekoracje? 

Zwykle wybieramy duże telewizory, a na bokach nie wiadomo co powiesić. Dziwna pustka. Spory obrazek nie bardzo pasuje, bo konkuruje z telewizorem. Duże ozdoby i lustra odwracają uwagę od obrazu na urządzeniu. Dobrze sprawdzą się mniejsze dekoracje, takie jak zdjęcia rodzinne, pamiątki z podroży, mniejsze obrazki w cienkich ramkach oraz dekoracja na małe rośliny Circle planter. 

Dekoracje Circle planter mają tylko 6cm głębokości i mamy je w trzech wielkościach – 15, 20 i 30 cm średnicy. Jako pojedyncze kółko dobrze wygląda rozmiar M (20cm) albo L (30cm). W niewielkiej przestrzeni zmieści się też S+M, na większej powierzchni M+L. Jeżeli mamy naprawdę dużą ścianę, warto zawiesić wszystkie trzy Circle planter. Mimo iż 3 „kółka” nie zajmą więcej niż 1x1m to są na tyle dekoracyjne, że nie potrzeba nic więcej na powierzchni ok. 2m z każdej strony. 

Ściana telewizyjna z ekranem na rzutnik – co za ekran?

Ekran będzie zakrywać dekorację w czasie projekcji, dlatego ważne, aby nie była zbyt wystające. Tutaj ponownie świetnie sprawdzą się Circle planter o głębokości 6cm. Na rośliny wystające z doniczek warto doliczyć drugie tyle. To bezpieczna odległość. Zestaw SM i ML wymaga około pół metra wolnej powierzchni na ścianie. Na potrójny zestaw dobrze zarezerwować około 1 metra.

Rewelacyjnie wyglądać będzie w tym miejscu również aranżacja z trójkątów Triplant, które można zestawiać w grupach 3, 5, 7 a nawet 9 betonowych trójkątów. Głębokość dekoracji to … cm. 

Jakie dekoracje z roślinami będą jeszcze pasować koło telewizora? Piękne ręcznie robione makramy do kwiatów. Tylko nie wieszajmy ich zbyt blisko, bo temperatura i pole elektromagnetyczne nie wpływa idealnie na rośliny. Są jednak gatunki, które dobrze sobie z tym radzą: paprotka, skrzydłokwiat oraz orchidea. Dlaczego tak się dzieje? Dowiecie się w kolejnym wpisie 🙂 

Zdjęcia: Magdalena W.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *