Duże rośliny w małym mieszkaniu na YT Never Too Small

Czy żeby mieć dużą roślinę trzeba mieć ogromne mieszkanie? Okazuje się, że wcale nie. Jeżeli nie znacie kanału Never too small, warto go poznać. Świetne pomysły do małych wnętrz o metrażu od 19 do 30m2, praktyczne i designerskie zarazem, które można wykorzystać także w dużym mieszkaniu. Dodatkowo porcja solidnego designu, różne style i pomysły. Niektórzy projektanci pokazują swoje umiejętności w kilku różnych mieszkaniach o różnym potencjale udowadniając, że znają się na swoim fachu.

Nie jest wielką filozofią wszędzie zrobić szarą ścianę, dodać Monsterę i kilka standardowych dodatków. Tutaj mamy do czynienia z designem przez duże D i odważnymi aranżacjami. Przyznam, że nie na wszystkie bym się zdecydowała, ale doceniam pomysł, a przede wszystkim odwagę w komponowaniu kolorów. Jeżeli chcecie przeczytać więcej o dobrych kanałach na YT, które warto śledzić, kliknijcie tutaj. Strona kanału Never too small znajduje się pod tym linkiem.

Jakie duże rośliny zaproponowali projektanci? W pierwszym mieszkaniu wykorzystali rośliny, które były już w mieszkaniu inwestora. Wyzwaniem było ustawienie ich zgodnie z potrzebami i zmieszczenie całkiem okazałych gatunków na małej przestrzeni.

Roślin jest sporo – duża Monstera, duży Filodendron podwójnie pierzasty, drugi Filodendron, wielka paproć i kilka innych. Mam jedynie wątpliwości, czy stojące w przejściu rośliny, ciągle potrącane, w końcu się nie obrażą? Ciekawe rozwiązanie w łazience. Ogólnie w tym mieszkaniu panuje zasada „never too green” i to jest świetne. W drugim filmiku jest świetna ściana z żywego mchu. Ale nie spoileruje, obejrzyjcie sami.

Małe mieszkanie + wielkie rośliny – jak to rozwiązać?

Zieleń w małym mieszkaniu – ściana z mchu w łazience

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *