Regał na kwiaty ze skrzynek – oryginalny i tani kwietnik drewniany DIY

Skrzynki drewniane to tani i ciekawy materiał do wybudowania kwietnika. Taki kwietnik może mieć nawet formę dużego regału, który zajmie nam całą ścianę. Są różne wielkości skrzynek drewnianych. Skrzynki mogą być też wyszlifowane albo surowe, a nawet zaimpregnowane. Dlatego ich ceny się znacznie różnią. Ostatnio pojawiły się nawet skrzynki z półkami i drzwiczkami. Ceny zaczynają się już od 10zł za dużą skrzynkę (na olx, sprzedajemy) do 30zł za taką względnie wykończoną. Dużo ofert jest na allegro, skrzynki są dostępne też w IKEI, tylko droższe. Kilka dużych skrzynek można bez problemu „upolować” na serwisach aukcyjnych za około 50zł. Z nich można zbudować swój kwietnik.

Duże skrzynki maja wielkość 50cm x 40cm i 30cm głębokości. To już solidne wymiary, żeby postawić nawet duże kwiaty. Czy skrzynki trzeba czymś spinać ze sobą? Moim zdaniem nie. Stoją stabilnie, nie zdarzyło mi się, by coś spadło, rozjechało się. Jeżeli masz dynamiczne dzieci, które wszędzie wejdą, sprawa jest do rozważenia. Pod ciężarem kota czy papugi nie powinno nic się uginać ani rozjeżdżać.

Poprzecznie ustawiona skrzynka drewniana nadaje się dla dwóch roślin o średnicy doniczki około 12cm, czasem udaje się wcisnąć ze trzy. Skrzynka ustawiona na krótszym boku pomieści całkiem sporą roślinę. Mi się udało wstawić naprawdę dużo kwiatów nawet do 20cm średnicy np. skrzydłokwiaty, zamioculcasa. Jedynie spore palmy są już zbyt rozłożyste, żeby je tam wciskać na siłę.

Budując zatem regał z dwóch podłużnie postawionych skrzynek i dwóch poprzecznie, mamy miejsce na około 10 kwiatów – ze 2-3 duże oraz z 6-7 małych i mini. A co jest najfajniejsze w tym rozwiązaniu? Można go przestawiać i przebudowywać do woli. Kwiaty rosną? Zmiana ekspozycji? Nie ma problemu, można wszystko poprzestawiać sto razy do osiągnięcia zamierzonego rezultatu. Poniżej kilka inspiracji. Jeżeli interesuje Was temat regałów na kwiaty – przeczytaj ten artykuł, gdzie zamieściłam mnóstwo fotek znalezionych w sieci.

Te produkty mogą ci się spodobać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *