Kwietnik makrama na ścianę a kwietnik makrama do zawieszenia na suficie

Kwietnik na ścianę w formie ręcznie tkanej makramy dostępny jest co najmniej w dwóch podstawowych opcjach. Często pytacie nas, jak dobrać kwietnik do swojego mieszkania i czym one się różnią. Wyróżniamy dwa główne typy kwietników:

  • kwietnik na ścianę z dłuższymi sznurkami z przodu podtrzymującymi doniczkę, mają bardziej dekoracyjne sploty do wyeksponowania na ścianie
  • kwietnik do zawieszenia na suficie, szynie, lince lub gałęzi ze wszystkimi sznurkami tej samej długości

Dodatkowo są kwietniki na jedną lub dwie doniczki, duże (ok.15cm) i mniejsze (ok. 10-12cm). Wcześniej pisałam już o roślinach pnących i zwisających, które można włożyć do makramy. Przeczytaj o tym tutaj.  Do kwietnika makramy można włożyć również sukulenty, które prezentują się nie mniej dekoracyjnie. Wówczas wybierajmy kwietnik ścienny powieszony na niższej wysokości, aby móc podziwiać rośliny.

Przeciętna dobra wysokość zawieszania to około 170-190cm. Sam kwietnik na ścianę ma około 100-120cm, więc żeby wygodnie podlewać rośliny, warto powiesić je na wysokości wzroku. Inaczej nie dość, że ich nie widać, to ciężko o nie dbać. Rośliny zwisające z sufitu w kwietniku można trochę obniżyć używając sznurka, linki lub metalowych kółeczek.

Jaka średnica doniczki jest do takiego kwietnika najbardziej odpowiednia? Idealna średnica to 12cm, mogą być trochę większe ok. 15cm i mniejsze ok. 10cm. Większa niż 15cm będzie znacznie odstawać od ściany i rozciągać kwietnik. Mniejszej nie będzie za bardzo widać.

Kwietniki na ścianę – ręcznie plecione makramy dekoracyjne z bawełny

Te produkty mogą cię zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *