Wnętrzarskie trendy #4 – w tym roku modne soft tropical

Soft tropical to nowe ujęcie designu w duchu urban jungle. Zeszły rok należał do motywów tropikalnych w mocnym wydaniu. Tapety z motywem palem, monstery w każdym miejscu. Dużo ciemnej butelkowej zieleni, mnóstwo roślin oraz dodatki również w tym samym klimacie. O stylu urban jungle w wydaniu skandynawskim możecie przeczytać tutaj, a o minimalistycznej jego odsłonie tutaj. Warto rzucić też okiem na mieszkanie znanych modelek, które trochę zaszalały z tropikalnym designem.

Wygląda na to, że rok 2020 będzie pod tym względem bardziej stonowany, kolory jaśniejsze, roślin trochę mniej, a ich prezentacja bardziej dopracowana. Nasyciliśmy już oczy tropikalną dżunglą i teraz czas na powrót do bardziej minimalistycznych sposobów wykorzystania motywów roślinnych. Niektóre propozycje nadal są dość awangardowe, odważne, kolory ciemne. Jednak widać, że projektanci chcą teraz skupić się na zaprezentowaniu mniejszej liczby roślin wplecionych w różne aranżacje z naturalnymi materiałami. Kamień, drewno, stoliki w ciekawej formie.

Soft tropical to na razie tylko hasło widoczne w kilku większych amerykańskich portalach jak Dwell, Home&Design, Amber Interiors, Aparthament Therapy czy Jungalow. Czy przerodzi się w większy trend? Na razie ciężko powiedzieć. Ogólnie widać wieloletni trend większego zainteresowania roślinami, urban jungle i eko – z tego możemy się cieszyć. Zdrowiej i ładniej dla wszystkich, też dla planety.

Trend wnętrzarski 2020 – soft tropical

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *