Hit czy kit: urban jungle w mieszkaniu znanych modelek

Urban jungle to dość nowy trend w designie. Kluczowymi elementami tego kierunku projektowania są przede wszystkim motywy tropikalnych roślin (palmy, bananowce, monstery, ale także ptaki, ananasy). Do tego tropikalnego mixu dodajemy naturalne dodatki z wikliny, trawy morskiej, różne hamaki, miejsca do odpoczynku, poduszki. Wśród kolorów ścian najczęściej spotykana jest biel jako dobre tło, butelkowa zieleń, ciemny granatowy. Najważniejsze są oczywiście rośliny doniczkowe – duże i małe, wszelkie w dużych ilościach. Punktem centralnym wnętrz w stylu urban jungle są aranżacje roślin doniczkowych – półki, stojaki, donice, makramy, a nawet całe wiszące ogrody.

Styl urban jungle staje się coraz bardziej modny również wśród celebrytów. Motywy tropikalne pojawiły się w ostatnim odcinku Open door popularnego kanału Architectural Digest. Program Open door pokazuje mieszkania i domy aktorów i różnych sław (z których połowy nie znam). Niektóre odcinki mają nawet 10 milionów odsłon. Z ciekawostek w jednym z nich wyłapałam, że Julianne Moore najwyraźniej lubi gatunek Ficus Elastica 'Robusta’, gdyż ma spory egzemplarz w swoim nowojorskim mieszkaniu. Michael Kors jest dumny ze swoich truskawek i zielonego tarasu. Inni znani i mniej znani mają storczyki, alokazje, ficusy lyrata, magnolie, mech, dużo kwiatów ciętych (modne peonie i hortensje) i bardzo dużo różnych palm. Zwykle mają również piękne obrazy, fotografie, rzeźby i przedmioty użytkowe.

Wracając do mieszkania znanych modelek – jest to realizacja w stylu urban jungle glamour, które może się podobać albo wydać zupełnie kiczowata. Dużo tapet, deseni, kolorów, trochę złota, przeskalowane meble. A Wy co o tym myślicie? Podoba Wam się?

Film: Architectural Digest na YT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *