Jak urządzić biuro w domu – najpiękniejsze dekoracje do domowego biura

Jak urządzić biuro w domu to temat na czasie. Praca zdalna zrewolucjonizowała nasze życie. Z dnia na dzień stół w kuchni i w salonie zamienił się w biurko. Rzeczy związane z pracą zdają się migrować po mieszkaniu – ładowarki, laptopy, papiery związane z pracą. Każdemu przeszło przez myśl, czy warto zreorganizować przestrzeń i stworzyć miejsce do pracy. Kwarantanna się przedłuża, a tymczasowe rozwiązania dobre na dwa tygodnie, przestają się sprawdzać.

Organizujemy kącik biurowy w domu

Podstawowym meblem jest oczywiście biurko 🙂 Mam taki pomysł, że jeżeli wiecie, że nie chcecie mieć biura w domu, kupcie po prostu drugi stół, może nawet rozkładany, żeby miał jakąś dodatkową funkcję. Rozkładany stół jest przecież idealny na spotkania rodzinne, kiedy wreszcie już minie czas izolacji.

Minimalna wielkość stołu pod duży monitor to 120x60cm. Mam na myśli taki naprawdę duży 32 calowy monitor. Biurek do wyboru jest mnóstwo. Pokazuje Wam na zdjęciu swoje biurko, które było w dobrej cenie. Jakość jego wykonania nie jest może oszałamiająca, ale jak na mebel w tej cenie, zupełnie przyzwoita.

Dekoracje na biurko – oczywiście rośliny!

Czemu warto ustawić rośliny na swoim biurku? Rośliny mają udowodnione działanie obniżające a nawet redukujące wpływ promieniowania elektromagnetycznego na nasz organizm. Ten jest jeszcze nie do końca zbadany, ale wiadomo już, że nie jest korzystny. Po prostu nie wiemy, na ile jest szkodliwy. Zarówno komputer jak i monitor emitują pole elektromagnetyczne. Nie jestem fizykiem, więc pewnie moje wyjaśnienie zjawiska ucieszy laików i przyprawi o zawał profesjonalistów, ale próbuję 🙂

Urządzenia elektryczne emitują jony dodatnie oraz promieniowanie o wysokiej częstotliwości (od 300 Mhz do 3 Ghz). Odwrotnie zachowują się komórki roślin, które emitują jony ujemne oraz pochłaniają wysokie zakresy wibracji. Przedstawiając to obrazowo, wszystkie komórki organizmów żywych, ale też urządzenia wytwarzają wokół siebie pole. Te pola wpływają z kolei na siebie nawzajem. Zatem jeżeli postawimy wokół urządzeń elektrycznych dużo roślin będą one neutralizować, częściowo pochłaniać.

Jakie rośliny pochłaniają promieniowanie elektromagnetyczne?

Znalazłam niewiele materiałów o tym, które pochłaniają najlepiej. Wśród przykładowych roślin doniczkowych do domu najczęściej pojawiały się takie:

  • paproć
  • skrzydłokwiat
  • zielistka
  • orchidea
  • kaktus
  • fikus sprężysty

Będę te informacje weryfikować i napiszę dodatkowy wpis o promieniowaniu. Do roślin domowych koniecznie dobierzcie piękne dodatki – doniczki i drabinki. Drabinki to nowa biżuteria dla naszych roślinek 🙂 Może niektórych wcale nie są niezbędne, ale jak ładnie wyglądają! Cieszą oko!

Jakie jeszcze dekoracje do domowego biura?

Na biurku (pod warunkiem, że opiera się o ścianę albo w pobliżu nie ma wszędobylskich dzieci i zwierzaków, które wszystko strącą, oczywiście dekoracja Circle planter. Ma tylko 6cm głębokości, więc zmieści się na każdym biurku.

Można do niej włożyć kamienie – a to element naturalny, wycisza i uspokaja. Do tego oplątwy, mech, może jakieś znalezione w lesie pamiątkowe artefakty. Tak bardzo teraz wszyscy tęsknimy za naturą!  Można też zasadzić małe kaktusy. Poniżej kilka przykładów 🙂

Te produkty mogą ci się spodobać

One thought on “Jak urządzić biuro w domu – najpiękniejsze dekoracje do domowego biura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *