Polowanie na rośliny: #zostanwdomu, czyli gdzie kupić rośliny w Internecie?

Nastały ciężkie czasy…siedzimy w domu i siedzimy. Praca zdalna, dzieciaki latają, zwierzęta świrują. Keep calm and go green. Kup nowe rośliny, zaopiekuj się (razem z dziećmi) roślinami, które mają się marnie, zasiej zioła, przeorganizuj balkon i przygotuj się na wiosnę. Przecież ta kwarantanna nie będzie trwać wiecznie, a coś robić trzeba. Poza pracą, sprzątaniem, gotowaniem, przetrwaniem… No ale nie załamujmy się 😉

Wiele badań mówi o tym, że rośliny poprawiają samopoczucie, jakość powietrza, a nawet pole elektromagnetyczne wokół urządzeń. To teraz mają szansę się wykazać 🙂

Gdzie kupować rośliny w internecie?

Oczywiście sklepów z roślinami i sprzedawców w Internecie jest bardzo dużo, natomiast podam Wam tylko kilku, z których sama korzystałam i byłam zadowolona.

#1 Rośliny od Ręki – mnóstwo roślin do wyboru

Rośliny od ręki mają prężnie działające konto na Allegro. Rośliny od ręki oferują upowałam zarówno rośliny zielone, sukulenty, oplątwy jak i ziemię. Są dobrze opakowane w bardzo dobrym stanie. Sprzedawca szybko odpowiada na pytania. Poniżej piękny sznur pereł   🙂

#2 Tomaszewski – sklep online

Jeden z lepszych sklepów na rynku wyróżniający się szeroką ofertą i dobrej jakości roślinami. W swoim sklepie nie mają wszystkich roślin, które oferują stacjonarnie, a tych jest naprawdę ogromna liczba.

Bardzo ładne sukulenty, palmy w dobrej formie. Kupowałam również małego Fikusa Lyrata, Filodendrom Atom, bananowiec, strelicja. Kwiaty mają się dobrze, nie marnieją wkrótce po adaptacji (czyli nie są sztucznie pompowane nawozami). Wydaje mi się, że większość pochodzi z Holandii. Tutaj link do sklepu internetowego. Oto filmiki ze sklepu stacjonarnego:

 

#3 – Flora point dowozi na zamówienie i pracuje nad ecommerce

Świetny sklep, o którym już Wam pisałam TUTAJ (druga wizyta) i TUTAJ(pierwsza wizyta) dowozi obecnie na telefon oraz pracuje nad swoim ecommerce.

Flora point: Dzień dobry, tak istnieje możliwość zakupów online z dowozem. Na razie za pośrednictwem social media oraz mail, pracujemy nad sklepem www, mamy nadzieję uruchomić go w przyszłym tygodniu.[kwiecień 2020] Transport w Warszawie i okolicach to koszt 4zł za kilometr liczone w jedną stronę. Zakupy powyżej 300zł, transport do 10km gratis. Kurier DHL to koszy 20-50zł w zależności od rozmiaru paczki. Kurierem DHL nie wysyłamy roślin.

Co znajdziecie we FloraPoint? Kwiaty doniczkowe, rośliny do ogrodu, dekoracje, kosze, lasy w szkle oraz duzo doniczek i osłonek. Sklep znajduje się w Aninie, więc w grę wchodzi na razie tylko Warszawa i okolice.

#4 – Allegro

Na Allegro jest wielu dobrych sprzedawców roślin. Z kilkoma współpracowałam okazjonalnie. Najlepiej zwracać uwagę na komentarze, większosć sprzedawców naprawdę wywiązuje się ze swoich obietnic. Powodzenia w szukaniu wymarzonych roślinek – przejdź do Allegro.  Miłego shoppingu 🙂

Te produkty mogą ci się spodobać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *