Prasówka: Urban jungle soft boho w M jak Mieszkanie 4/2020

W nowym numerze M jak Mieszkanie (4/2020) jak zawsze solidna porcja designu. Tradycyjnie kilka fajnych polskich projektów, ciekawe rozkładówki i sporo elementów roślinnych. Najwięcej elementów roślinnych znalazłam w tekście „Pochwała przestrzeni”, który szczególnie mi przypadł do gustu. I to nie tylko z powodu roślin, ale przede wszystkim z uwagi na eklektyczny charakter wnętrza z nutką boho i art.

Klimatyczne mieszkaniu na strychu starej kamienicy, pieczołowicie wyremontowane przez Właścicielkę przez pół roku, to 76m2 na ostatnim piętrze. Strych się kocha albo nienawidzi (oczywiście z uwagi na skosy), ale ten jest szczególny z uwagi na wysokość pomieszczenia. Dodatkowo niesamowite belki, które „robią” to wnętrze zestawione z nowoczesną kuchnią, białą cegłą i wzorzystymi dodatkami sprawia, że jest ono unikalne. Plakaty, obrazy i roślinne dekoracje nadają mu niepowtarzalnego osobistego charakteru. No i oczywiście rośliny. Dużo roślin. Co my tu mamy?

Rośliny domowe w świetnej aranżacji

Po pierwsze dużą Pachirę wyglądającą zza kanapy. Nad nią kilka Epipremnum lub Filodenronów w świetnych cienkich prostych makramach. Po drugiej stronie pokoju obowiązkowa Monstera Deliciosa, drzewko szczęścia. Jest też ściana telewizyjna otoczona zielenią: w rogu duża palma Areka, dalej Skrzydłokwiat, mała Monstera i kilka roślin, których nie rozpoznaję. Jest też Fikus Lirolistny, na moje oko sztuczny, co mnie mocno nie dziwi, gdyż jest to roślina trudna w uprawie. Na stoliczku w wazonie Eukaliptus.

W mieszkaniu zauważyłam jeszcze ze dwie Monstery Deliciosa oraz cudowną palmę Kokosową. Świetne wnętrze, piękne rośliny!

Monstera Deliciosa, Fikus Lyrata
M jak mieszkanie 4/2020
Palma kokosowa z łazience z marmurem

W M jak Mieszkanie jak zwykle dużo, dużo więcej. Zachęcam do czytania 🙂

Te produkty mogą Ci się spodobać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *