Kwiaty na walentynki w nowej odsłonie – podaruj coś trwalszego niż bukiet

Jak walentynki to…prezenty. Jakie? Oczywiście kwiaty, czekoladki, w bardziej ekskluzywnym wydaniu bielizna, kosmetyki czy nawet wyjazdy zagraniczne. Jeżeli pragniecie zadłużyć się na kolejny rok, a jednak chcecie błysnąć pomysłem albo po prostu podarować miły drobiazg, przeczytajcie poniższą listę pomysłów. Proponuję w niej kilka roślin z klasycznymi dodatkami oraz nasze aranżacje walentynkowe. Kwiaty są tak uniwersalnym, a jednocześnie nie zobowiązującym prezentem, że można je podarować drugiej połówce albo sympatii, a nawet koleżance, której w walentynki ciężko na sercu.

Z tego co słyszałam „na mieście”, walentynki najbardziej emocjonują młodzież w wieku gimnazjalnym i licealnym. Niektórzy wspominali nawet walentynki w przedszkolu. To pewnie przesada, że już nikt nie chce obchodzić walentynek. Może dlatego, że stały się takim trochę sztucznym napompowanym świętem. Przecież kocha się na co dzień, nie raz w roku. Zgadzam się z tym. Jednak w pędzie codziennego dnia nie ma zupełnie czasu na celebrowanie związku. Po 30stce dodatkowo czas bardzo przyśpiesza. Po 35tce ziemia chyba kręci się szybciej… Więc szczerze, kiedy ostatni raz mieliście czas na wspólną odświętną kolację? A może w zabieganiu nawet nie chciało Wam się rozmawiać o bieżących sprawach? Skądś to znam. Trzeba to trochę odczarować. Oczywiście walentynki niczego tu nie zmienią, ale miło jest dostać od Męża czy Żony jakiś drobiazg, który mówi „pamiętam”.

Lista pomysłów na walentynki dla zabieganych

#1 Pomysł: Złota osłonka, bo złote jest serce Twoje!

Złota osłonka to akcent pasujący do stylu glamour. Prawda jest taka, że kobiety kochają złote dodatki. Nawet jak ich nie używają, to zawsze zwrócą na nie uwagę, bo taki drobiazg po prostu przyciąga wzrok. Dodatkowo pasuje do wielu roślin. W naszej aranżacji z Ficusem Lirolistnym, modną rośliną. Równie dobrze można dobrać do niej niedużą palmę o średnicy doniczki 12cm albo jakiś przystojny filodentron z liśćmi w kształcie serca.

#2 Pomysł: Kwietnik makrama – uniwersalny prezent

Kwietnik makrama to ostatnio bardzo modny produkt, który nadaje się do prezentowania nie tylko kwiatów doniczkowych. Można włożyć do niego osłonkę bez rośliny i używać jako pojemnika przy wejściu, gdzie nigdy nie ma zrobić z kluczami, podręcznymi drobiazgami. W kuchni może pełnić podobną funkcję, tylko może z dala od miejsca, w którym się gotuje 🙂 Najpiękniej prezentuje się z roślinami. Wkrótce wpis o tych w kształcie serca, a wśród nich Ceropagia Woodii, romantycznej roślinie zwisającej z listkami w kształcie serca (a jakże!).

#3 Pomysł: Betoniczka z sukulentem w kształcie serca

A teraz przechodzimy do typowo walentynkowych propozycji. Pierwsza to betoniczka, czyli ręcznie wykonana betonowa doniczka, z sukulentem Hoya Kerrii w kształcie serca. Uroczy, niedrogi prezent. Idealny jako drobiazg, miły gest. Dość duży i ciężki, a do tego piekny, więc robi odpowiednie wrażenie.

#4 Pomysł: Aranżacja walentynkowa podbije serce

Przechodzimy do propozycji specjalnie przygotowanej na walentynkową okazję. Są to aranżacje walentynkowe z żywymi kwiatami typu bukiet na gąbce florystycznej, z sukulentami lub ze sztuczną rośliną. Rośliny zasadzone są w doniczce Circle planter – metalowym okręgu z elegancką szybą. Dzięki szybie widać ozdobną bazę kamieni, które mogą być w stylu skandi (szarości), loft (ciemna tonacja) i earth (brązy, beże i szarości), a także w mieszanym stylu. Baza może być symetryczna lub asymetryczna.

Dekoracja zostaje po walentynkach na długo – wystarczy zmienić roślinę na nową (sukulent, kaktus lub inną wymagającą mało wody), dołożyć oplątwy, sztuczne rośliny albo liście i inne dodatki (muszle, szyszki, mech). Circle planter można powiesić na ścianie lub postawić.

#5 Pomysł: Drobiazg, a kwiat ucieszy 

Na koniec drobiazg w postaci nawadniacza w obowiązkowym kształcie serce. Szklany, dość duży nawadniacz przyda się każdemu, kto posiada minimum jeden kwiatek 😉 Nawadniacz nadaje się kwiatów doniczkowych średnich i dużych.

Czy znaleźliście coś dla siebie? Mam nadzieję, że tak 🙂

 

Prezenty na walentynki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *