Metalowe dekoracje ścienne – ogromny wybór i trudne decyzje

Metalowe dekoracje ścienne to temat szeroki i obejmuje wiele możliwości udekorowania wnętrza. Dekory, modne ostatnio obrazy z metalu, kute elementy artystyczne na zamówienie, a nawet mapy wykonane z metalu. Często występują w formie ciekawych aranżacji okrągłych elementów z dodatkiem innych materiałów z ceramiki, wikliny albo kamienia. Czasami są obciągnięte materiałem, więc na pierwszy rzut oka nie wyglądają jakby były zrobione z metalu.

Klasyczne metalowe dekoracje ścienne to także ramki na zdjęcia np. firmy Nielsen. Efektowne, cienkie krawędzie robią wrażenie zwłaszcza w kolorze czarnym i złotym. W metalowe ramy na zdjęcia warto zainwestować szczególnie jeżeli mamy jakiś ciekawy plakat do pokazania. Takie ramy trzeba koniecznie mocować na kołki, bo są cięzkie i zamocowane na gwoździe mogą runąć na ziemię.

Drugą klasyczną metalową dekoracją ścienną są oczywiscie lustra. Bardzo modne w poprzednim sezonie srebrne i złote z motywem słońca i księżyca, a także w formie wielu kół i kółek (bubbles). Idealnie pasują do stylu glamour, ale w oszczędnej estetycznie wersji dodadzą blasku również wnętrzu minimalistycznemu.

Metalowe dekoracje ścienne w kolorze srebrnym i złotym najładniej wyglądają na ciemnym tle – szarym, antracytowym, butelkowej zieleni, granatowym. Najlepiej w kompozycji z orygninalnymi obrazami w stylu abstrakcyjnym. Takie obrazy można próbować stworzyć samodzielnie. Chociaż przyznam szczerze mi to kompletnie nie wyszło 🙂

Dekoracje ścienne z metalu i nie tylko

Nietypowa metalowa dekoracja ścienna z roślinami

Nietypową dekoracją ścienną z metalu jest Circle planter – metalowa obręcz do aranżacji z kamieniami i oplątwami. Można w niej również zasadzić malutkie sukulenty i kaktusy. Zamiast kamieni użyć muszli, fasoli, kawy lub innej bazy. Jako roślin mozna użyć również jemioły, gałęzi choinki, kwiatów ciętych na gąbce florystycznej oraz roślin sztucznych. Obręcz Circle planter wykonana jest z metalu malowanego proszkowo – w zależności od wymiaru dostępne są cztery lub sześć kolorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *