Podpórka do Zamioculcasa, Monstery i innych dużych roślin

Zamioculcas zamiolistny to piękna i niewymagająca roślina doniczkowa z rodziny sukulentów. Niektórzy nazywają ją nawet „fake plant”, czyli sztuczna roślina, tak niewiele uwagi wymaga i tak wiele wybacza. Kiedy się dba o Zamioculcasa rośnie dość szybko i nagle z małej rośliny przeistacza się w gigantyczną.

Swojego kupiłam w doniczce 18cm i jeszcze w tym samym sezonie musiałam go przesadzić do 24cm tak szybko rósł. Wówczas pod własnym ciężarem gałęzie zaczynają się chylić ku ziemi, krzywić, zwisać. Roślina traci kształt. Przydałaby się jakaś duża podpora, która utrzyma tak ciężkie gałęzie.

Mój Zamioculcas otrzymał podpórkę z wysokiego kosza drucianego, do którego włożyłam doniczkę. Kosz akurat świetnie zbiera zwisające gałęzie w pożądany kształt. Wprawdzie oglądając zdjęcia wielkich Zamioculcasów w sieci, które pięknie stoją i się nie kładą, zastanawiam się, czemu właściwie mój potrzebuje podpory, to zanim rozwiążę tę zagadkę, czymś podpierać go muszę. 

Drugą sprawą jest podpórka do Monstery Deliciosa. Do mniej więcej rozmiary doniczki 15cm raczej nie będzie potrzebować żadnego wsparcia, gdyż jeszcze nie jest rozłożysta i raczej wolno rosnąca. Jeżeli wypuści z 10 liści na sezon, to jest to dobry wynik. Ale po jakimś czasie również zacznie się uginać pod swoim ciężarem. Zwykle używa się kija, patyka, kawałka drewna, sznurka. Inspirację do własnych konstrukcji znajdziecie tutaj. Własnej podpory jeszcze nie zrobiłam, zatem wklejam inspiracje znalezione w sieci.

Podpórka do Monstery Deliciosa – pomysły z sieci

Niestety dostępność ładnych podpór do dużych roślin jest ograniczona, dlatego wypracowaliśmy własne, eleganckie podpórki do roślin (również do Monster) 🙂 Wszystkie rodzaje naszych autorskich podpór do roślin znajdziesz tutaj

 

 

Podpory zaprojektowane przez Leaflo Design

Hexa Line

podpora dla Monstery Deliciosa

Grow High Honey

podpora dla Monstery Deliciosa

Grow High Maxi

podpora do Monstery
Monkey Mask

Te produkty mogą ci się spodobać

One thought on “Podpórka do Zamioculcasa, Monstery i innych dużych roślin

  1. Aneta says:

    Pamiętam czasy gdy używało się zwykłych patyczków 🙂 Fajnie, że teraz mamy taki wybór podpór i innych akcesoriów do roślin, którymi możemy się bawić i dopasowywać do wymarzonej aranżacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *