Prasówka: Urban jungle glamour w M jak mieszkanie 3/2020

W marcowym numerze 3/2020 gazety wnętrzarskiej M jak mieszkanie znaleźć można ciekawy przykład aranżacji mieszkania w stylu glamour z wkomponowaną zielenią. Są zatem duże rośliny – strelicja, mniejsze w złotych osłonkach z H&M, orchidea w wazonie i kilka mniejszych roślin domowych. Widać, że Właścicielka lubi swoją miejską dżunglę.

Cieszy fakt, że magazyn M jak Mieszkanie pokazuje coraz więcej wnętrz wypełnionych zielenią. Właściwie w każdym pokazywanym projekcie są kwiaty doniczkowe albo bukiety w wazonach, a jeszcze  kilka lat temu tak nie było. Wiem, bo mam masę wydań archiwalnych 🙂 

Jakie rośliny domowe znajdziemy w tej aranżacji Urban jungle glamour?

Mieszkanie nie jest całe zaprojektowane w stylu glamour. Z pewnością taką estetykę ma przedpokój i korytarz. Natomiast pokój dzienny można określić jako „designerski fusion”? Ściana z czerwonej cegły, podświetlony regał oraz dużo geometrycznych linii sprawia, że całość tworzy spójną całość. Do tego dużo bieli w kuchni i oszczędne estetycznie fronty w kierunku stylu nowoczesnego. Starannie dobrane złote akcenty łączą oba style.

Strelicja na tle ceglane ściany daje niesamowite wrażenie. Koszt takiej żywej średniej rośliny około 1,5m wysokości to około 700-900zł. Można pokusić się o roślinę sztuczną. Za realistyczną strelicję zapłacimy zaleznie od wielkości od 400zł do nawet 2000zł. 

Strelicja jest średnio trudna w uprawie, ale potrzebuje dużo światła, lubi słońce. Nie wszystkie mieszkania mają takie warunki. Warto wtedy wybrać inną roślinę albo zdecydować się na sztuczną. Poniżej dwa przykłady roślin, które wyglądają realistycznie. Nie widziałam ich jednak na żywo, tylko na zdjęciach. 

Pod strelicją znajduje się mniejsza alokazja, czyli tzw. Ucho słonia. Jest to roślina dla zaawansowanych, trudniejsza w uprawie, ale również bardzo piękna. 

Na ścianie telewizyjnej w salonie stoi palma Cycas revoluta w złotej matowej osłonce. Do tej palmy można mieć rękę i nie mieć żadnych problemów. Zdarza się czasem inaczej:) średnio trudna w uprawie, może się uda. Mi dwukrotnie się nie powiodło, ale patrząc na nią chyba dam jej trzecią szansę. .

Na stole mniejsza roślina w złotej osłonce. Chyba jest to paproć. W tle na blacie kuchennym  jeszcze jedna mała roślina domowa, być może Transcendentia. 

Na koniec jeszcze elegancki przedpokój w stylu glamour, wyłożony lustrami. Na ich tle czarna konsola ze stylowymi dodatkami, w tym wazon ze storczykiem. Drugi storczyk w złotej osłonce w łazience.

Właścicielka mieszkania z pewnością lubi rośliny domowe, a to piękne mieszkanie można spokojnie wpisać w klimat Urban jungle glamour. Całą aranżację oraz więcej ciekawych artykułów znajdziecie w nowym numerze M jak mieszkanie. Poza tą aranżacją są jeszcze ze dwie, gdzie designerskie rośliny i osłonki odgrywają dużą rolę.

Rośliny z aranżacji w M jak mieszkanie 3/2020:

Te produkty mogą ci się spodobać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *