Polowanie na rośliny doniczkowe #1 – gdzie je kupić?

Areka palm (Zdj. @holistichabits)

Jako maniak roślin, zwracam uwagę na ofertę kwiatów doniczkowych gdziekolwiek jestem. Ponieważ Urban jungle stało się bardzo modne, rośliny doniczkowe są dostępne już właściwie w każdym markecie i supermarkecie. Nie mówiąc już o tym, co możemy znaleźć w marketach budowlanych! Postanowiłam dodawać na naszym blogu najciekawsze doniesienia o roślinach doniczkowych w promocji.

Sobota 16.08.2019. Castorama przy ul. Popularnej w Warszawie. Kilka osób spaceruje po sklepie z dużymi palmami Areca. Jedna, druga, piąta palma mnie mija. Coś musi być na rzeczy. Lecę do stoiska z kwiatami doniczkowymi i faktycznie jest, około 120 centymetrowa palma Areka za 89.90pln. Jest to niezła cena. Za 99pln kupimy taką palmę w Ikei, a troszkę mniejszą też za 89pln w Obi. Za tą samą cenę są też dostępne w Castoramie równie duże Zamioculcasy.

W Careffourze w Reducie w Warszawie jest całkiem spore stoisko z kwiatami doniczkowymi. Widziałam tam nieduże Maranty (średnica doniczki 10cm) w wersji z czerwonym unerwieniem za 17.90Pln, dużą metrową Pachire z łodyga zapleciona w warkocz za 109pln i Ficusy Elastica za 22.90pln. Miały jednak plamy na liściach, a zasada jest taka, że bierzemy tylko zdrowe rośliny.

W Biedronce dostępne były natomiast Sansewerie Gwinejskie za 9.90pln, paprocie za taką samą cenę i różne duże sukulenty o średnicy doniczki ok. 10cm (eszewerie i aeonium) za 11.90pln. Dwa tygodnie temu widzialam również w Biedronce Monstere Deliciosa i Zamioculcasa w doniczce ok. 15cm za 39.90pln. Naprawdę duże rośliny.

Czy interesują Was relacje z takich polowań na rośliny? Dajcie znać w komentarzach.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *