Stojak na Monsterę Deliciosa i Monsterę Monkey Mask

Stojak z surowego drewna Monstera Monkey Mask Zdj Leaflo

Stojak na Monsterę czy  jednak doniczka? Jak pokazać swoje piękne Monstery, które w tym sezonie nadal królują wśród najmodniejszych roślin. Monstera Deliciosa to definitywnie królowa designu, ale goni ją Monstera Monkey Mask. Mniejsza szybkorosnąca roślina, według mnie łatwiejsza w pielęgnacji. Nawet po kardynalnych błędach potrafi podnieść się i odrosnąć jeszcze piękniejsza. Jak pokazać te piękne rośliny, aby stały się najpiękniejszym akcentem wnętrza? Stojak – to jest odpowiedź!

Stojak czy duża donica na Monsterę?

O gustach się nie dyskutuje, a dodatki muszą pasować do wnętrza. Sposób prezentacji Monstery powinien eksponować wszystkie jej walory. Roślina jest rozłożysta i potrzebuje podniesienia, żeby można było podziwiać jej liście. Chodzi też o to, żeby nie stawiać jej w ciemnym kącie na podłodze. Niech cieszy oko i niech się pokaże. Kilka roślin w salonie albo sypialni naprawdę może uczynić z tych pomieszczeń tropikalny raj. Nie trzeba wstawiać od razu piętnastu roślin, wystarczą trzy duże. Ten trzy rośliny to dowolna Monstera, palma Kentia i jedna z roślin: Alokazja, Strelicja lub bananowiec.

Donica na Monsterę – galeria inspiracji

Monstera Deliciosa i Monkey Mask dzięki swoim ciemnozielonym liściom świetnie wygląda w wielu donicach. Trudniej dobrać doniczkę do roślin o jasnozielonych liściach. Do ciemnej barwy pasuje zarówno biel, szarość jak i bardziej odważne kolory jak żółty czy złoty. Świetnym rozwiązaniem jest wysoka donica, która poprawia prezentację rośliny. Wielkie rośliny muszą być nisko, bo są bardzo ciężkie, a przez to niestabilne.

Moje Monstery Deliciosa rosną dość wolno – zaledwie kilka liści na sezon, ale są tacy szczęśliwcy, których Monstery rosną w oczach, wówczas też trzeba uwzględnić ich rozmiar za ok. 2 lata. Duże rośliny przesadzamy jeszcze rzadziej. Często wystarczy dosypać im świeżej ziemi na górę doniczki i nie stresować przesadzaniem. Zresztą mało komu w domu zmieści się gigant jak w oranżerii, więc nie ma sensu zachęcać rośliny aż do tak agresywnego wzrostu. Potem nie wiadomo co zrobić z tak wielkim okazem.

Stojak na Monsterę – galeria inspiracji

Druga opcja – pokazanie swojego okazu na stojaku. Stojak na Monsterę powinien być przede wszystkim stabilny. W wersji XL to duża ciężka roślina. Mniejsze okazy można prezentować dowolnie mając w pamięci, że skubaniec może szybko urosnąć do monstrualnych rozmiarów 🙂

Więcej stojaków znajdziecie w tych wpisach: stojaki na rośliny i nowoczesne stojaki na rośliny.

Te produkty mogą ci się spodobać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *