Strelicja w sypialni, salonie, biurze – rajski ptak jako element wystroju

Strelicja w sypialni, salonie czy biurze to niesamowity akcent dekoracyjny. Tym razem chciałabym Wam pokazać niesamowite mieszkanie pokazane przez magazyn WhiteMAD. Projekt zrealizował prywatny inwestor w Paryżu we współpracy z architektami z Huge Studio. Dlaczego go Wam pokazuję?

Jestem pod wrażeniem minimalistycznego, unikalnego stylu i efektu, który udało się osiągnąć. Zastosowano dużo elementów – drewno bukowe, mosiądz, metal, plusz. Architekci połączyli nowoczesne formy kanap (lekko nawiązujące do retro), bazowe szarości, ciepłą podłogę i loftowe regały. Zachwyca mnie lampa nad stołem. A przede wszystkim jestem pod ogromnym wrażeniem wykorzystania w projekcie ogromnych Strelicji, które czynią to wnętrze wyjątkowo stylowym.

Może przesadzam, ale spójność tej koncepcji, linii mebli, kolorystyki i symetrii w ich ustawieniu stanowi dla mnie przykład sztuki użytkowej. Strelicje w sypialni nadają jej egzotycznego charakteru. W salonie i jadalni ocieplają wnętrze. Donice nawiązują kolorystycznie do koloru kanap. Meble i dywany w sypialni (i kąciku biurowym) zamieniłabym na coś innego.

Czy mogłabym mieszkać w takim wnętrzu? Salon podoba mi się niesamowicie, ale z dwójką dzieci byłoby to karkołomne. Podłogę i wszystkie kąty zajęłyby zabawki, a na stylowych kanapach szybko znalazłby się jogurt. Nie mówiąc o tym, jak wyglądałby ten dywan po miesiącu. Dzieci rosną, wiecznie rozwalać nie będą. Mimo wszystko lepiej się czuję we wnętrzach „casual”, a takie po prostu podziwiam 😉

Wszystkie zdjęcia możecie zobaczyć na WhiteMAD.pl.

Te produkty mogą ci się spodobać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *