Wybieramy duże donice dla designerskich roślin

Duże donice, piękne i modne – o nich mowa, czyli marzenie każdego fana roślin doniczkowych. Chodzi tutaj o duże donice dla bananowców, palm, strelicji, alokazji, dużych okazów juki czy nawet dla różnych drzewek, które potrzebują naprawdę dużych donic, aby dobrze rosnąć. Dużych, czyli jakich? Mam na myśli takie o średnicy powyżej 30 cm, które będą nie tylko oryginalne i ładne, ale jednocześnie nie zrujnują budżetu domowego. Duże donice kosztują około 200-500 zł.

Od kilku lat dostępność dużych donic na polskich rynku na szczęście bardzo się poprawiła. Jeszcze parę lat temu królowały te plastikowe, które z designem nie miały wiele wspólnego i bardziej szpeciły rośliny niż je eksponowały. Obecnie jest już z dostępnością o wiele lepiej, a do doniczkowego rynku dołączyły sklepy popularne typu HM Home (kosze i mniejsze doniczki) czy Zara (kosze). Lekcję z designu odrobiły też Leroy Merlin i Jysk. Jednak perełki, w których rośliny wyglądają królewsko, to efekt żmudnych poszukiwań na wielu butikowych stronach (takich jak nasza:), różnych aukcjach, a nawet na pchlim targu. W tym wpisie zebrałam świetne inspiracje znalezione w sieci, które pomogą Wam określić swój styl i podjąć decyzję, jak wyeksponować swoje ogromne roślinki.

Duże rośliny – kosze czy donice?

Co wolicie – ceramiczne doniczki, kosze czy donice z betonu, tworzywa dla swoich dużych roślin? Jaki klimat bardziej Wam się podoba?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *