Zielony weteran i roslinny wymiennik – polowanie na rośliny #6

Zielony weteran i roślinny wymiennik to dwie akcje, o których chciałabym Wam dzisiaj opowiedzieć. Po pierwsze jest to świetny pomysł, aby organizować inicjatywy, dzięki którym można rośliny oddawać i przygarniać. Roślina domowa to nie jest rzecz, to żywa istota. Może nie jest z nami aż tak bardzo związana emocjonalnie. Gorzej z właścicielem, który wiecznie coś tam do tej rośliny wygaduje 😉

Zielony weteran na Żoliborzu – rośliny szukają nowego domu

Zielony weteran to akcja firmy Florabo z Żoliborza. Polega na tym, że za drobną opłatą można przygarnąć roślinnego weterana, który swoje odsłużył na froncie biurowym, czy w innym miejscu użyteczności publicznej. Taki biedak zwykle ma mało dostępu do światła, stoi potrącany w recepcji czy korpo-kuchni. Należą się mu wakacje od jarzeniówek i wysłuchiwania treści spotkań o ASAPach:) Chociaż nie generalizujmy.

Czasami w biurach kwiaty doniczkowe mają jak w domu pielęgnowane przez wiele zaangażowanych w to osób. Słyszałam o jednym banku, w którym powstała wręcz mała dżungla. Kierownictwo nie bardzo wiedziało jak zahamować hobby bankowych hodowców. Moim zdaniem mogli po prostu rozszerzyć portfolio produktów:-)

Najbliższa okazja na adopcję weterana zaplanowana jest na sobotę 5 października 2019 r. podczas Targu Śniadaniowego przy ul. aleja Wojska Polskiego 4 na Żoliborzu. Rośliny przygarnąć będzie można również 12, 19 i 26 października. – Na miejscu mamy doniczki i ziemię, dzięki czemu nie będziesz musiał przesadzać kwiatów na balkonie. Zrobisz to u nas – informuje Florabo. Oprócz cyklicznych wydarzeń, sprzedaż odbywa się na stałe w Showroomie Florabo, który znajduje się przy ul. Rydygiera 8 wieża 6b. Co więcej, w ręce załogi można także oddać swoje rośliny, żeby nie siedziały same w domu.

Roślinny wymiennik w Centrum Warszawy

Akcja Roślinny wymiennik ma natomiast charakter ciągły. Miejsce wymiany znajduje się w kawiarence w Domu spotkań z historią przy ul. Karowej 20 w Warszawie. Pomysłodawcy zapraszają na kawę, ciastka i podziwianie roślin. Poniżej informacja od Organizatora na temat akcji. Warto też zajrzeć na stronę SchroniskoDlaRoslin. Super, popieram, na pewno się zjawię! 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *