Zielony weteran i roslinny wymiennik – polowanie na rośliny #6

Zielony weteran i roślinny wymiennik to dwie akcje, o których chciałabym Wam dzisiaj opowiedzieć. Po pierwsze jest to świetny pomysł, aby organizować inicjatywy, dzięki którym można rośliny oddawać i przygarniać. Roślina domowa to nie jest rzecz, to żywa istota. Może nie jest z nami aż tak bardzo związana emocjonalnie. Gorzej z właścicielem, który wiecznie coś tam do tej rośliny wygaduje 😉

Zielony weteran na Żoliborzu – rośliny szukają nowego domu

Zielony weteran to akcja firmy Florabo z Żoliborza. Polega na tym, że za drobną opłatą można przygarnąć roślinnego weterana, który swoje odsłużył na froncie biurowym, czy w innym miejscu użyteczności publicznej. Taki biedak zwykle ma mało dostępu do światła, stoi potrącany w recepcji czy korpo-kuchni. Należą się mu wakacje od jarzeniówek i wysłuchiwania treści spotkań o ASAPach:) Chociaż nie generalizujmy.

Czasami w biurach kwiaty doniczkowe mają jak w domu pielęgnowane przez wiele zaangażowanych w to osób. Słyszałam o jednym banku, w którym powstała wręcz mała dżungla. Kierownictwo nie bardzo wiedziało jak zahamować hobby bankowych hodowców. Moim zdaniem mogli po prostu rozszerzyć portfolio produktów:-)

Najbliższa okazja na adopcję weterana zaplanowana jest na sobotę 5 października 2019 r. podczas Targu Śniadaniowego przy ul. aleja Wojska Polskiego 4 na Żoliborzu. Rośliny przygarnąć będzie można również 12, 19 i 26 października. – Na miejscu mamy doniczki i ziemię, dzięki czemu nie będziesz musiał przesadzać kwiatów na balkonie. Zrobisz to u nas – informuje Florabo. Oprócz cyklicznych wydarzeń, sprzedaż odbywa się na stałe w Showroomie Florabo, który znajduje się przy ul. Rydygiera 8 wieża 6b. Co więcej, w ręce załogi można także oddać swoje rośliny, żeby nie siedziały same w domu.

Roślinny wymiennik w Centrum Warszawy

Akcja Roślinny wymiennik ma natomiast charakter ciągły. Miejsce wymiany znajduje się w kawiarence w Domu spotkań z historią przy ul. Karowej 20 w Warszawie. Pomysłodawcy zapraszają na kawę, ciastka i podziwianie roślin. Poniżej informacja od Organizatora na temat akcji. Warto też zajrzeć na stronę SchroniskoDlaRoslin. Super, popieram, na pewno się zjawię! 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *