Aplikacja rozpoznająca kwiaty doniczkowe i rośliny ogrodowe

Aplikacja plantnet zdj Simplemost

Zdarza Wam się nie wiedzieć, jak się nazywa roślina, która trafiła do Waszej kolekcji? Mi zdarza się to właściwie bardzo często, zwłaszcza kiedy otrzymuję odnóżki w prezencie lub kwiaty do ratowania. Do tego zdarza mi się zapomnieć, jak się nazywa odmiana, która długo posiadam w swojej kolekcji. Przecież jest ich tyle… Z pomocą przychodzą aplikacje rozpoznające gatunki kwiatów doniczkowych, a nawet roślin w ogrodzie.

PlantNet – tak nazywa się aplikacja do rozpoznawania roślin doniczkowych, którą zupełnie przypadkowo (według kryterium pozytywnych ocen) zainstalowałam na swoim smartfonie. Można ściągnąć ją z Google Play tutaj. O ile aplikacja do śledzenia podlewania okazała się niewypałem (wklepywanie szczegółów dla 50 roślin to dodatkowy etat), O tyle Plantnet zdał egzamin. Nie miałam jeszcze przypadku, żeby roślina pozostała niepoznana.

Jak to działa?

Po zarejestrowaniu pokazuje nam się główny ekran. Wystarczy kliknąć na centralną ikonkę aparatu i zrobić zdjęcie z bliska. Potem wybieramy, jaka to część rośliny – liść, owoc, … Następnie aplikacja proponuje nam podobne zdjęcia do wgranego przez nas. To wszystko. Roślina jest rozpoznana. 100 na 100 przypadków otrzymałam idealne dopasowanie, mimo iż czasem przesłane zdjęcie zawierało inne rośliny albo było lekko nieostre.

Jeżeli znacie inne aplikacje do rozpoznawania roślin, wpiszcie je w komentarzach. Może mają jeszcze jakieś dodatkowe opcje?

2 thoughts on “Aplikacja rozpoznająca kwiaty doniczkowe i rośliny ogrodowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *