Dekoracje pod schodami – co powiesić na ścianie pod schodami?

Dekoracje pod schodami to ważny temat dla wszystkich właścicieli schodów – naprawdę każdy przez to przechodzi. Najpierw radość, że są piękne schody: półkowe, dywanowe, kręcone. Potem chwila zawahania, czy ta przestrzeń nie jest czasem zmarnowana? Ściana pod schodami bywa trudna w aranżacji, zwłaszcza jeśli jest nietypowa.

Przestrzeń pod schodami dobra na schowki, regały i ławy

Zabudowane schowki, ławy i półki to chyba najczęściej stosowane rozwiązania pod schodami. Niektórzy pod schodami robią nawet ścianę telewizyjną albo montują pojemne szafy. Jest to też dobre miejsce na biblioteczkę. W przypływie kreatywności ktoś zawiesił pod schodami nawet huśtawkę. Fajny pomysł. To tylko kilka przykładów, bo nie o tym jest ten wpis. Chciałam Wam bardziej pokazać przykłady dekoracji, które można zrobić pod schodami. Zwłaszcza te z roślinami.

Rośliny na ścianę pod schodami oraz na klatkę schodową

Drugi pomysł na zagospodarowanie przestrzeni to rośliny przymocowane do specjalnej konstrukcji, rozpięte po balustradzie albo zaprezentowane na ścianie za pomocą plecionych makram. Na ścianę proponuję makramy, które są plecione w taki sposób, aby tył makramy był upleciony do zawieszenia  „na płasko” a nie z sufitu. Wygląda to o wiele lepiej. W roślinach na schodach jest pewien haczyk. Nie każdy pomysł umożliwia wygodne podlewanie roślin, więc lepiej pomyśleć o tym zawczasu niż później skakać po stołkach czy drabinkach 🙂 Dodatkowo nie zawsze ustawienie roślin na stopniach jest praktyczne, zwłaszcza jeżeli mamy dzieci.

Minimalistyczne dekoracje do powieszenia pod schodami

Przechodząc do meritum chciałabym pokazać Wam dekorację, która świetnie wpisuje się w przestrzeń pod schodami. Jest to świetne rozwiązanie na ścianę, która ma pozostać minimalistyczna lub loftowa. Idealnie sprawdza się na ścianę z betonem architektonicznym albo cegłą. Jeżeli nie chcecie wieszać wielu obrazków, świetnie sprawdzą się okręgi Circle planter, które mają tylko 6cm głębokości. Nie odstają od ściany, a można w nich zaprezentować różne rośliny. Przede wszystkim duże i małe oplątwy, rośliny sztuczne, aranżacje z mchu, kamieni, muszli. Występują w trzech wielkościach S (15cm średnicy), M (20cm) i L (30cm) oraz czterech lub sześciu kolorach. Biały, czarny, kawowy, turkusowy dla S, M i L oraz dodatkowo kolor mchu i energetyczny żółty dla Mki.

Metalowe dekoracje pod schodami Leaflo

 

Circle planter zestaw w kolorze bialym pod schodami

Te produkty mogą ci się spodobać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *