Wirtualne wycieczki – zobacz TOP6 ogródów botanicznych

Wirtualna wycieczka po ogrodzie botanicznym? Teraz to już możliwe. W czasach pandemii mamy dużo więcej opcji zwiedzać wirtualnie niesamowite miejsca. Może to nie to samo, ale na pewno lepsze niż nic. W niektórych miejscach byłam na żywo i aż smutno się robi, że na razie nie można tam pojechać. Oto subiektywne TOP6 wirtualnych wycieczek po ogrodach:

Gardens by the Bay – Singapur

Byłam w Singapurze, nie byłam w ogrodach! Tak bardzo sobie pluję w brodę, że tam nie poszliśmy. Dowiedzieliśmy się od Znajomych, że najlepiej tam iść w nocy, wrażenie jest piorunujące. Byliśmy tam tylko dwa dni i jedną noc, którą spędziliśmy eksplorując nocne życie Singapuru (który jest dość spokojny swoją drogą).

Uznaliśmy, że to miejsce jest świetne, a do tego jest punktem przesiadkowym do wielu destynacji na świecie, że na pewno tam wrócimy… Taaa… prawie 5 lat i dwoje Dzieci później mogę stwierdzić, że nie ma sensu nigdy niczego odkładać i robić takich durnych założeń. Jeżeli jesteś gdzieś, zwiedzaj i oglądaj. Najwyżej znów tam wrócisz 🙂 Poniżej wirtualna podróż po tropikalnym ogrodzie pełnym światła, tropikalnych i rzadkich gatunków roślin oraz …futurystycznych metalowych drzew.

 

Wersal – flagowy przykład ogrodu francuskiego

Wersal to letnia rezydencja francuskich królów. Praktycznie każdy zna historię Ludwika XIV, który wyobraził sobie najpiękniejszy zespół pałacowy-parkowy ówczesnych czasów i zrujnował na niego finanse państwowe. Ale do historii przeszedł bez wątpienia 🙂 W Wersalu bylam dawno temu. To niedaleko Paryża, może pół godziny podróży pociągiem, a wliczając strajki maksymalnie godzinę 🙂

Na miejscu tłumy i kolejki, ale wyprawa warta wysiłku. Ogrody są naprawdę duże, robią wrażenie. Można sobie łatwo wyobrazić dwór Ludwika Słońce, który urządza tam najbardziej wystawne bale na świecie. A do tego słynne polowania, polityka i intrygi, zdrady, a nawet spiski. Wirtualne zwiedzanie dostępne jest tutaj.

Wirtualne zwiedzanie Wersalu Zdj Google Arts & Culture

 

Krótka wirtualna wycieczka po hawajskiej dżungli

Na Hawajach jeszcze nie byłam, więc niewiele Wam o nich mogę powiedzieć. Chyba że Floryda się liczy? 🙂 Jeżeli jest trochę podobnie, to jest upalnie, tropikalnie, egzotycznie. Bardzo ciekawa flora i fauna. W tym wielkie pajączyska i … krokodyle. Ale te ostatnie na Florydzie 🙂 Wycieczka jest krótka, prowadzi przez ogród botaniczny z licznymi kolorowymi kwiatami, niesamowitą roślinnością. Aloha!

 

Brazyliskie skarby botaniczne w São Paulo Botanic Garden

Jeden z najstarszych w Brazylii tropikalny ogród botaniczny założony w latach ’30 XX wieku z małpkami, gigantyczną kwitnącą lilią i długimi szklakami spacerowymi. W ogrodzie znajdują się dwie wielkie szklarnie z tropikalnymi skarbami. Do tego masa tukanów, papug i dźwięków dżungli. Na pewno warto zwiedzić wirtualnie to miejsce. Może Cię zainteresować jeszcze drugi tropikalny ogród botaniczny Inhotim.

São Paulo Botanic Garden Zdj Google Arts & Culture

Ogród, który inspirował Moneta we Francji

Monet, czyli jeden z najsłynniejszych impresjonistów nie wymyślił swojej serii 250 obrazów przedstawiających nenufary w ciemnym pokoju. Zainspirował go wyjątkowo malowniczy ogród w Giverny, który znajduje się około 1,5h drogi od Paryża. Ogród Giverny składa się z dwóch części znajdujących się wokół dawnego domu artysty. Z przodu posesji jest romantyczna jego część, a z tylu część japońska z mostkami, które zresztą też zostały uwiecznione na pracach Moneta. Artysta osiedlił się w Normandii w 1893 i do końca życia tworzył piękne widokówki zainspirowany naturą.

Ogród tulipanów w Keukenhof niedaleko Amsterdamu

Około 40 minut drogi od centrum Amsterdamu znajduje się niesamowity ogród z 50 000 tulipanów, krokusów i hiacynyów. Byłam w Amsterdamie kilka razy, ale jakoś przegapiłam tą atrakcję. Na szczęście prędzej nadrobię holenderskie ogrody niż te w Singapurze. Keunkenhof powstał około XV wieku i zajmuje aż 32 hektary spektakularnych punktów widokowych pełnych kwiatów. Oficjalnie zaczął działać w 1950r. Holendrzy kochają swoje tulipany, a ten ogród jest wyjątkowym dla nich miejscem. Który ogród chcielibyście zobaczyć na żywo?

 

 

Te produkty mogą ci się spodobać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *