Wirtualne wycieczki – zobacz TOP6 ogródów botanicznych

Wirtualna wycieczka po ogrodzie botanicznym? Teraz to już możliwe. W czasach pandemii mamy dużo więcej opcji zwiedzać wirtualnie niesamowite miejsca. Może to nie to samo, ale na pewno lepsze niż nic. W niektórych miejscach byłam na żywo i aż smutno się robi, że na razie nie można tam pojechać. Oto subiektywne TOP6 wirtualnych wycieczek po ogrodach:

Gardens by the Bay – Singapur

Byłam w Singapurze, nie byłam w ogrodach! Tak bardzo sobie pluję w brodę, że tam nie poszliśmy. Dowiedzieliśmy się od Znajomych, że najlepiej tam iść w nocy, wrażenie jest piorunujące. Byliśmy tam tylko dwa dni i jedną noc, którą spędziliśmy eksplorując nocne życie Singapuru (który jest dość spokojny swoją drogą).

Uznaliśmy, że to miejsce jest świetne, a do tego jest punktem przesiadkowym do wielu destynacji na świecie, że na pewno tam wrócimy… Taaa… prawie 5 lat i dwoje Dzieci później mogę stwierdzić, że nie ma sensu nigdy niczego odkładać i robić takich durnych założeń. Jeżeli jesteś gdzieś, zwiedzaj i oglądaj. Najwyżej znów tam wrócisz 🙂 Poniżej wirtualna podróż po tropikalnym ogrodzie pełnym światła, tropikalnych i rzadkich gatunków roślin oraz …futurystycznych metalowych drzew.

 

Wersal – flagowy przykład ogrodu francuskiego

Wersal to letnia rezydencja francuskich królów. Praktycznie każdy zna historię Ludwika XIV, który wyobraził sobie najpiękniejszy zespół pałacowy-parkowy ówczesnych czasów i zrujnował na niego finanse państwowe. Ale do historii przeszedł bez wątpienia 🙂 W Wersalu bylam dawno temu. To niedaleko Paryża, może pół godziny podróży pociągiem, a wliczając strajki maksymalnie godzinę 🙂

Na miejscu tłumy i kolejki, ale wyprawa warta wysiłku. Ogrody są naprawdę duże, robią wrażenie. Można sobie łatwo wyobrazić dwór Ludwika Słońce, który urządza tam najbardziej wystawne bale na świecie. A do tego słynne polowania, polityka i intrygi, zdrady, a nawet spiski. Wirtualne zwiedzanie dostępne jest tutaj.

Wirtualne zwiedzanie Wersalu Zdj Google Arts & Culture

 

Krótka wirtualna wycieczka po hawajskiej dżungli

Na Hawajach jeszcze nie byłam, więc niewiele Wam o nich mogę powiedzieć. Chyba że Floryda się liczy? 🙂 Jeżeli jest trochę podobnie, to jest upalnie, tropikalnie, egzotycznie. Bardzo ciekawa flora i fauna. W tym wielkie pajączyska i … krokodyle. Ale te ostatnie na Florydzie 🙂 Wycieczka jest krótka, prowadzi przez ogród botaniczny z licznymi kolorowymi kwiatami, niesamowitą roślinnością. Aloha!

 

Brazyliskie skarby botaniczne w São Paulo Botanic Garden

Jeden z najstarszych w Brazylii tropikalny ogród botaniczny założony w latach ’30 XX wieku z małpkami, gigantyczną kwitnącą lilią i długimi szklakami spacerowymi. W ogrodzie znajdują się dwie wielkie szklarnie z tropikalnymi skarbami. Do tego masa tukanów, papug i dźwięków dżungli. Na pewno warto zwiedzić wirtualnie to miejsce. Może Cię zainteresować jeszcze drugi tropikalny ogród botaniczny Inhotim.

São Paulo Botanic Garden Zdj Google Arts & Culture

Ogród, który inspirował Moneta we Francji

Monet, czyli jeden z najsłynniejszych impresjonistów nie wymyślił swojej serii 250 obrazów przedstawiających nenufary w ciemnym pokoju. Zainspirował go wyjątkowo malowniczy ogród w Giverny, który znajduje się około 1,5h drogi od Paryża. Ogród Giverny składa się z dwóch części znajdujących się wokół dawnego domu artysty. Z przodu posesji jest romantyczna jego część, a z tylu część japońska z mostkami, które zresztą też zostały uwiecznione na pracach Moneta. Artysta osiedlił się w Normandii w 1893 i do końca życia tworzył piękne widokówki zainspirowany naturą.

Ogród tulipanów w Keukenhof niedaleko Amsterdamu

Około 40 minut drogi od centrum Amsterdamu znajduje się niesamowity ogród z 50 000 tulipanów, krokusów i hiacynyów. Byłam w Amsterdamie kilka razy, ale jakoś przegapiłam tą atrakcję. Na szczęście prędzej nadrobię holenderskie ogrody niż te w Singapurze. Keunkenhof powstał około XV wieku i zajmuje aż 32 hektary spektakularnych punktów widokowych pełnych kwiatów. Oficjalnie zaczął działać w 1950r. Holendrzy kochają swoje tulipany, a ten ogród jest wyjątkowym dla nich miejscem. Który ogród chcielibyście zobaczyć na żywo?

 

 

Te produkty mogą ci się spodobać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *