Kwiaty doniczkowe na 65 sposobów według Aparthament Therapy

Kwiaty doniczkowe na 65 sposóbów – taki artykuł ukazał się w jednym z najbardziej poczytnych portali o designie w USA. Mowa oczywiście o Apartament Therapy, gdzie możecie obejrzeć tytułowe 65 sposobów zawieszenia, postawienia i wyeksponowania swoich pięknych roślin doniczkowych. Aranżacje są podzielone na kilka podgrup: kwiaty doniczkowe w salonie, sypialni, łazience, wiszące, stojące na półkach i osobno na stojakach.

Czy wszystkie propozycje mi się podobają? Niekoniecznie. Może są i ładne, ale wiele jest kompletnie niepraktycznych. Mam na myśli te wiszące pod sufitem tak wysoko, że podlewanie wymagałoby drabiny. Zawieszenie kwiatów wymagających częstego podlewania jest moim zdaniem bez sensu. A z kolei po co tak wieszać kaktusy? 🙂 Chyba żeby sufit je podziwiał. Jest jednak kilka naprawdę ciekawych pomysłów wartych uwagi i wdrożenia we własnym domu. Poniżej kilka przykładów, a na dole wpisu link do całego artykułu.

Rośliny wiszące na stojaku do ubrań

Testowałam takie rozwiązanie – jest praktyczne i nieproblematyczne. Do tego taka aranżacja naprawdę ładnie wygląda, zwłaszcza ze sznurem żarówek. W moim wykonaniu były okręcone wokół stojaka.

 

Rośliny wiszące na stojaku Zdj Melanie Rieders

 

Rośliny wiszące pod schodami

Kolejne praktyczne rozwiązanie wykorzystujące puste miejsce pod schodami, z którym zwykle nie wiadomo co zrobić. Trochę średnio z podlewaniem, ale jeszcze nie najgorzej. Jeżeli ktoś ma schody półkowe może podlewać z góry 🙂

Kwiaty wiszące pod schodami zdj Carina Romano

 

Kwiaty doniczkowe w makramach w sypialni

Kolejne ładne rozwiązanie z roślinami wiszącymi. Na stronie Apartament Therapy znajdziecie wiele przykładów. Wybrałam najbardziej minimalistyczny z nich. Makramy do kwiatów są niedrogie, można je powiesić na haczykach i odpowiednio wypoziomować, żeby nie męczyć się z podlewaniem.

Kwiaty doniczkowe w sypialni nad lozkiem Zdj Viv Yapp

Drugim ciekawym rozwiązaniem do sypialni, ale nie tylko, bo w salonie ten pomysł też daje radę, jest zawieszenie roślin na karniszu. Gorzej, jeżeli jest stale używany do zasłon i firanek, wtedy raczej to odpada 😉

Kwiaty wiszace na karniszu Zdj Marisa Vitale

Kwiaty doniczkowe w łazience, gdzie panuje świetna wilgotność

Miejsce w łazience pokocha wiele roślin potrzebujących dużej wilgotności powietrza. Najlepiej sprawdzają się różne paprocie, Maranta, Monstery, palmy i Filodendrony. Oczywiście jest jeden kluczowy warunek – okno w łazience. Poniżej dwa rozwiązania, które są ładne i do tego dość praktyczne. Oczywiście zakładając, że wanna na zdjęciu numer 2 służy do kąpania, a nie do prysznica. Wtedy drabina szybko by zgniła, a kąpiący uderzałby się notorycznie w głowę. Nie mówiąc o lampie pod prądem….ale co kto lubi 🙂

Epipremnum na scianie Zdj Natalie Jeffcott
Drabina na rosliny Zdj Hannah Peuchmarin

Jeżeli chcesz zobaczyć wszystkie 65 sposobów zaprezentowania roślin, przeczytaj cały artykuł na stronie Apartament Therapy. 

 

Te produkty mogą ci się spodobać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *