Najdziwniejsze doniczki znalezione w sieci

Najdziwniejsze doniczki? A może takie zestawienie jest dziwne… O gustach się nie dyskutuje, a poczucie estetyki to rzecz bardzo względna. W tym wpisie postanowiłam zgromadzić galerię dziwnych doniczek, które znalazłam w szeroko pojętym internecie.

Granica między doniczką dziwną, przerażającą a śmieszną jest oczywiście umowna. Dodatkowo nie musimy wszystkiego traktować aż tak bardzo serio. Jeżeli jesteś prawdziwym fanem dziwnych doniczek, najwięcej znajdziesz ich na Etsy.com.

Aranżacje roślinne to również kwestia gustu. Jednym podobają się motywy skandynawskie, prowansalskie, innym bardziej kolorowe aranżacje i wyraziste barwy w duchu etno, mexico. Dla fanów nieco bardziej wyrazistych form może nawet styl ludowy, zakopiański? (Witkacy by się ucieszył!)

Jednak od konsekwentnej stylowej aranżacji warto odróżnić kicz i tandetę. Niektóre doniczki w poniższej galerii po prostu straszyłyby mnie nocami np. w czasie burzy. Również rośliny nie wyglądają w takich aranżacjach zbyt normalnie (oczywiście z wyjątkiem kaktusów, które pasują idealnie). A może się mylę? A co Wy sądzicie o takich pomysłach?

Dziwne doniczki znalezione w sieci

 

One thought on “Najdziwniejsze doniczki znalezione w sieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *