Polowanie na rośliny doniczkowe #3 – kaktusy

Zdj. @florindaematildo

Ikea zawsze miała bardzo jakościowo dobrą i aktualną ofertę roślin doniczkowych, dlatego postawiłam dodać o tym wpis. Tym razem w ramach wieczornej przejażdżki dotarłam do Ikei Janki. Muszę powiedzieć, że chyba miałam pecha i po weekendzie dział z roślinami doniczkowymi był delikatnie mówiąc skromnie wyposażony w porównaniu do oferty online, Mimo to jednak wyłapałam kilka okazji, a może innym razem uda mi się udokumentować i pokazać dużo więcej ciekawych okazów, które możecie w Ikei upolować. 

W poniedziałkowy wieczór nie było tłumów, to dobry moment na zakupy w tym zwykle przepełnionym do granic rozsądku sklepie. Jeżeli chodzi o promocje ikei na rośliny, właściwie nie przypominam sobie, żeby kiedykolwiek miała miejsce. Zatem jak widzicie coś, co Wam się podoba, lepiej od razu się decydować. Wśród okazji zauważyłam kilka ciekawych propozycji. Przede wszystkim świetna cena na dość duży kaktus Cereus Peruvianus znany jako Pałczak, który zwykle widuję w doniczce 5-6cm za około 6-8zł, tutaj naprawdę spory okaz w doniczce 12cm za 12,90. Drugi kaktus bardzo zresztą popularny i piękny to Euphorbia za cenę 159,90.

Dostępne były również ładne Alokazje amazonica za 29,90 i spory wybór sukulentów i bonsai. Rzuciła mi się w oko również żywozielona Peperomia oraz małe draceny. One bardzo szybko rosną, więc warto kupić małą… za chwilę będzie duża.

Niestety kompletnie brakowało dużych roślin – Areki, Kentii, bananowca, cytrusów, Monstery, Jaśminu, Strelicji, drzewka oliwnego…. IKEO, kiedy one będą dostępne? Są teraz takie modne! Można je za to podziwiać online

Jakie rośliny Wy ostatnio upolowaliście? 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *