Rośliny doniczkowe w sypialni

rosliny w sypialni Zdj SumcocoCom

Rośliny doniczkowe w sypialni oczyszczają powietrze, poprawiają sen i szeroko pojętą aurę. To wie już właściwie każdy fan roślin. Pewnym wyzwaniem jest jednak aranżacja przestrzeni tak, aby sypialni nie zastawić samymi roślinami, a aranżacja wyglądała efektownie. Najbardziej oczywiste są dwie podstawowe opcje: rośliny na parapecie w sypialni i w rogach pokoju. Poza tym możemy polecić trzy pomysły na aranżację roślin w sypialni.

Rośliny na półkach nad łóżkiem. Ten pomysł wydaje mi się najbardziej trafiony. Rośliny nad łóżkiem będą oczyszczać powietrze i poprawiać wilgotność powietrza. Dodatkowo z łóżka łatwo je podlać (oczywiście w pozycji stojącej), czego nie można powiedzieć o wyjmowaniu ubrań z jakiejś szafki. Między roślinami można dostawić trochę książek, kilka dekoracji i ściana będzie tworzyć atrakcyjny punkt pokoju.

Drugi pomysł to rośliny powieszone punktowo nad łóżkiem i wokół niego. Zamiast instalować całej półki możemy również powiesić doniczki bezpośrednio na ścianie oraz nad łóżkiem w makramach. Dzięki temu również nie tracimy cennego miejsca na szafy, a zyskujemy zielony akcent lub całą aranżację.

Trzeci pomysł to wieszak z makramami, który stawiamy w nogach łóżka (dzięki czemu nie tracimy miejsca), aranżujemy z baldachimem albo stawiamy na wolnej ścianie, jeżeli mamy tak dużą sypialnię.

A Wy jaki macie pomysł na rośliny w sypialni? Dajcie znać w komentarzach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *