Dekoracje do łazienki – 5 pomysłów na roślinne aranżacje

Jakie dekoracje wybrać do łazienki? Tutaj mamy kilka wyzwań i problemów do rozwiązania. Mianowicie są ciemne łazienki, do których nie dociera ani jeden promień słońca. Są i takie, że światło jakoś tam dociera, ale łazienka nadal jest ciemna i żywe kwiaty słabo sobie tam radzą. Są w końcu łazienki bardzo małe, 2-3m2, gdzie praktycznie nic się nie zmieści. Kiedyś zresztą sama taką miałam – całe 2,44m2, a jednak dało się wszystko wcisnąć, łącznie z niewielką dekoracją.

Są wreszcie łazienki spore, ale nieustawne, gdzie też trzeba liczyć każdy centymetr. Na koniec łazienki widne, większe, gdzie kwiaty mają w raju 🙂  Jaką Ty masz łazienkę?

#1 Żywe kwiaty w doniczkach do widnych łazienek

Może to oczywistość, ale fajnie pokazać Wam fotki z sieci z pięknymi aranżacjami łazienek. Jeżeli masz widną łazienkę z oknem, a do tego całkiem sporą, jest to idealne miejsce na kwiaty tropikalne. Prawdopodobnie nawet najlepsze w całym domu.

Wysoka wilgotność powietrza sprawi, że egzotyczne gatunki lubiące cień lub półcień będą miały jak w raju. Fikusy, bluszcze, palmy, filodendrony to gatunki, które odnajdą się dobrze w takich warunkach. Mało łazienek jest od południa lub zachodu, ale jeśli tak się zdarzy będzie to dobre miejsce na strelicje czy begonie. 

#2 Żywe bukiety i żelazne rośliny do ciemnej łazienki 

Może nie jest to idealne rozwiązanie, ale jeżeli marzysz o żywych roślinach, warto pomyśleć o bukietach z liści Monstery, Zamioculcasa, strelicji i innych trwałych roślin. Tulipany przeżyją może kilka dni, ale takie trwalsze bukiety postoją z 2-3 tygodnie. Rozwiązanie kosztowne, ale efektowne.

Zamioculcas jest żelazną rośliną, wytrzyma również w pomieszczeniu, do którego wpada chociaż trochę światła. Zamioculcasa można wystawiać na parę dni z ciemnej łazienki, po czym znów go ustawiać. Przyznam, że mam wrażenie, że jest to rozwiązanie dość uciążliwie dla obu stron – i dla kwiatka i dla właściciela. Jednak widziałam na własne oczy takie właśnie nieduże zamioculcasy, które wypuszczały moc nowych pędów. Może wystarcza im światło LED?

#3 Sztuczne rośliny jako bukiety i rośliny doniczkowe 

Bardzo modne liście eukaliptusa można kupić również sztuczne i wykonać z nich bukiet. Imitacja jest tak realistyczna, że nie widać różnicy. Można dołożyć liść monstery, filodendrona albo paproci. Żeby sztuczne rośliny wyglądały realistycznie, trzeba za nie trochę zapłacić, dlatego nie ma sensu kupować takich za kilkanaście złotych. Porządnie wyglądające sztuczne liście to koszt rzędu 35 – 70 zł oraz dla mniejszych i średnich kwiatów doniczkowych od 40 do 100 zł. 

Dekoracje do łazienki z roślinami sztucznymi to również dekoracyjne liście Monstery, Filodendronów oraz paproci. Ciekawym dodatkiem są oczywiście wazony. Nie jest to może rozwiązanie idealne, bo na dekoracjach zbiera się kurz, ale na pewno efektowne.

#4 Cięta trawa pampasowa do wazonu

Rozwiązanie idealne – bukiety z trawą pampasową do wazonu. Cięta trawa wytrzyma nawet kilka miesięcy, nie potrzebuje wody, jest efektowna i miękka w dotyku. Puszysta trawa tworzy przytulny klimat, zachwyca zarówno jako duży bukiet, jak i pojedyncze gałęzie. Biała, kremowa, różowa, a nawet fioletowa  Zarówno do ciemnej jak i widnej łazienki. Odkrycie designerskie roku 2019, dlatego napiszę o tym więcej w osobnym wpisie. 

#5 Circle planter dekoracja do łazienki

Dekoracje do łazienki Circle planter ma 6cm głębokości, a jest przy tym efektowna i można w niej prezentować oplątwy, jak również sztuczne rośliny. Oczywiście żywe także, ale jest to rozwiązanie do widnych pomieszczeń. Bazą dekoracji są kamienie, które stanowią same w sobie stanowią ozdobę nawiązującą do natury. Do kamieni świetnie pasują oplątwy, ale tylko nieliczne z nich poradzą sobie w ciemnym pomieszczeniu.

Świetnie wygląda aranżacja z dwóch kółek Circle planter. W dużej łazience sprawdzi się kółko L o średnicy 30cm i M o średnicy 20 cm. Circle planter pasuje też do malutkich łazienek, gdzie doniczkę można powiesić na ścianie albo postawić. Dwa kółka wraz “z marginesem” zajmą tylko około 15 cm, a są przy tym szalenie dekoracyjne. Jeżeli chcesz zobaczyć jak wykonać aranżację, kliknij tutaj

Co wybieracie do swojej łazienki? Dajcie znać w komentarzu 🙂

Te produkty mogą ci się spodobać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *