IKEA i dodatki urban jungle – obejrzyj nowy katalog 2021

IKEA i urban jungle – czy to w ogóle idzie w parze? IKEA wzbudza u miłośników designu mieszane uczucia – od gorącej miłości za niektóre ponadczasowe meble i dodatki w niezłej cenie po zadeklarowaną niechęć. Są takie mieszkania, w których nie znajdziecie niczego z IKEI usłyszałam kiedyś od agentów nieruchomości prezentujących nieruchomości premium. Brak ikeowskich „szlagierów” oznacza oczywiście, że nieruchomość jest z wyższej półki.

Osobiście uważam, że na pewnych etapach życia produkty z IKEI są prawdziwym wybawieniem. Studenci, młode małżeństwa z pierwszym mieszkaniem, rodziny z dziećmi to jedna grupa entuzjastów. Drugą są najemcy w segmencie basic nie mogliby się obyć bez niektórych mebli i dodatków. Zniszczona i pomazana przez dzieci szafka na zabawki z fornirowanymi frontami czy pogryziona przez szczeniaka kanapa za 5 średnich krajowych to nic fajnego. Przy meblach z IKEI poziom nerwów przy niszczycielskim potencjale dzieci i zwierząt (oraz niskim budżecie) jest zupełnie inny 🙂

IKEA – dodatki w stylu urban jungle – już jest nowy katalog 2021

W nowym katalogu IKEI sporo nowości i ciekawostek dla miłośników stylu urban jungle. Projektanci z IKEI bardzo szybko zrozumieli popularny trend i od oferuje różne stojaki, półki oraz świetne rośliny doniczkowe od dobrych kilku lat. Co „katalog” pojawiają się jakieś nowości w tej grupie towarowej. Widzę też, że IKEA robi coraz więcej naprawdę ładnych zdjęć z aranżacjami w stylu urban jungle. Co zatem możemy znaleźć ciekawego do wykorzystania w naszych wnętrzach? Nie będę opisywać stojaków na kwiaty, tylko rozwiązania typu „ikea hacks”. Chodzi o wykorzystanie produktów w niezamierzony przez producenta sposób.

Oto parę zdjęć z katalogu, który właśnie otrzymałam od szwedzkiej sieciówki – tutaj katalog IKEA 2021 online 🙂

Zielono w nowym katalogu IKEA 2021

Półki na rośliny z IKEI

Ikea ma kilka bardzo dobrze znanych półek – LACK, Burhult/Sandhult w różnej kolorystyce. Jest również ciekawa nowość SVENSHULT – wąska druciana półka dostępna w kolorze białym i złotym o wymiarach 60x20cm. Głębokość 20cm jest idealna na małe i średnie rośliny o średnicy doniczki do 12cm. Pamiętajcie, że z doniczki wystaje roślina i też potrzebuje miejsca, więc nie kupujcie „na styk”. LACK występuje w głębokości 26cm, więc zmieści się trochę więcej.

Regał na rośliny z IKEI

Nieśmiertelny regał metalowy z IKEI o wielu wariantach VITTSJÖ , który może idealnie służyć za kwietnik. Pokazywałam już Wam na blogu wiele przykładów regałów na rośliny – obejrzyjcie je tutaj. Metalowe regały są wdzięcznym stojakiem, chociaż dość dużym i ciężko je potem przestawiać 🙂 Na plus cena, jakość (metal malowany proszkowo, który nie zardzewieje tak łatwo jak wyleje się woda) i prosta forma. Poniżej też regał KALLAX, który również się nada do prezentacji roślin.

Drabinka ścienna do roślin

Ostatnia opcja ikea haków to drabinka do roślin, którą można zrobić z drucianej tablicy do prezentowania zdjęć, notatek itd. IKEA nazywa to tablicą, a internet nazywa częściej organizerem ściennym. Takie druciane organizery można kupić na Allegro już od 30zł. W IKEI też nie jest bardzo drogo. Oczywiście musimy się liczyć z tym, że nie są to produkty przeznaczone do kwiatów, więc też nie są dla nich jakoś szczególnie przystosowane.

Wybierzcie te mocowane na kołki, żeby ciężar rośliny nie strącał druciaka ze ściany. Dodatkowo dla dużych roślin takie rozwiązanie się nie nadaje, bo jest za małe. Polecam do roślin z cienkimi łodygami i drobnymi liśćmi np. do bluszczu. Odradzam do Epipremnum i Filodendronów. Są za ciężkie i szybko rosnące.

Ciekawe do upolowania – VIGGJA za 29,99

Na koniec ciekawy mały regał, który jest akurat w promocji. Dobry na średniej wielkości rośliny, jeszcze ta cena! A Wy co upolowaliście ostatnio w IKEI? Macie jakieś haki ikeowe? Podzielcie się 🙂

ikea promocja na tace na kwiaty
taca na rosliny ikea zdj ikea uk

Te produkty mogą ci się spodobać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *