Modne kwiaty doniczkowe pasujące do nowoczesnego wnętrza

Modne kwiaty doniczkowe to bardzo subiektywna sprawa, bo każdemu podoba się co innego. Dziś modna jest Monstera, a za pół roku palmę pierwszeństwa przejmie Fikus lirolistny. Tak naprawdę nawet babcina paprotka może wyglądać zachwycająco w odpowiedniej donicy lub na stojaku. Mody przychodzą i odchodzę, więc nawet jeżeli chwilowo bluszcz czy szeflery są passe, może za chwilę będą najmodniejszym kwiatem doniczkowym sezonu. Poniżej bardzo subiektywna lista roślin najczęściej pokazywanych na Instagramie na tle nowoczesnych wnętrz. Nowoczesnych a zatem minimalistycznych, skandynawskich i loftowych.

#1 Monstera Deliciosa i Monstera Monkey Mask a dalej długo, długo nic

Absolutnie najbardziej popularna roślina designu – obecna na szacunkowo 10%-15% wszystkich zdjęć dotyczących roślin. Czy wyjdzie z mody wkrótce? Raczej nie. Może dzięki niej zainteresowanie zyskają inne filodendrony o równie dekoracyjnych liściach? Choćby podwójnie pierzasty. Obecnie super modna jest też wersja przebarwiona na biało, jasno zielono, czyli Monstera Variegata.

 

#2 Różowe rośliny doniczkowe

Jest sporo ciekawych roślin o różowych liściach, przebarwieniach albo unerwieniu. No może ewentualnie kwiatach, ale nie o te tu chodzi. Transcendentia Tricolor, Aglonemy, Fitonie, Begonie, niektóre Calathee i Maranty o różowym unerwieniu. Dodatkowo pnące serduszka, czyli Ceropagia Woodii Variegata, różowe syngonium oraz Calisia Rosato. Różowe rośliny z dnia na dzień zdają się być coraz bardziej modne. Do tego różowy kolor dobrze przełamuje monochromatyczny charakter nowoczesnych wnętrz. Wpisy o różowych roślinach lubi zawrotna liczba obserwatorów – nawet 7000!

#3 Calathea i maranty o niesamowitych kolorach liści

Modne kwiaty doniczkowe to także te z niesamowitymi wzorami na liściach. Świetny, energetyczny akcent w nowoczesnych wnętrzach. Calathee Orbifolię i Medialion widuje w sieci ostatnio częściej niż wcześniej. Sama zaczynam marzyć o tej roślinie, więc przekaz podprogowy działa 🙂 Ogólnie uwielbiam te rośliny za ich egzotyczny wygląd i niemarudne podejście do życia. Tolerują trochę błędów. Najgorsza jest niestety zima, w lecie wybaczą bardzo wiele.

#4 Strelicja o niesamowitych kwiatach

Strelicja nikolai coraz częściej pojawia się w nowoczesnych aranżacjach wnętrz. Szczerze wątpię, by dobrze kwitła u kogoś, kto nie ma ręki do kwiatów. Żeby zakwitła, trzeba się naprawdę nieźle nagimnastykować. Ale już same liście to prawdziwa ozdoba, więc jak jeszcze zakwitnie, bingo.

#5 Oplątwy czyli tilandsie

Oplątwy to nowość na listach przebojów roślin. Jeszcze niedawno były raczej ciekawostką, a teraz można je kupić w wielu miejscach. Na Instagramie trenduje oplątwa Xerographica – wielkości dłoni, zielona przebarwiająca się w srebrzysty, bardzo dekoracyjna. Jeżeli chcecie zobaczyć, jak wyeksponować swoje oplątwy, przeczytajcie wpis: dekoracje z oplątwami.

te produkty mogą ci się spodobać

2 thoughts on “Modne kwiaty doniczkowe pasujące do nowoczesnego wnętrza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *