Rozmnażania roślin doniczkowych i warzyw dla początkujących

Photo by Pixabay from Pexels

Rozmnażanie roślin doniczkowych to temat dość szeroki. Tutaj pisałam już o popularnym rozmnażaniu roślin z pędów na przykładzie syngonium. Poniższy wpis ma charakter ciekawostki. Może też zachęci do pierwszych łatwych i szybkich prób (i błędów) w rozmnażaniu warzyw, które codziennie wykorzystujemy w kuchni.

Poprzednim razem pisałam już o krótkich filmikach, które pojawiają się na Facebooku albo YouTube o tematyce roślinnej. Ostatnio opisałam rozbudowaną procedurę ratowania zgniłego storczyka, z której notabene część Internautów trochę się śmiało. Innym razem napiszę o moich ulubionych „plant-guru” z YT. A tym razem filmik kanału Bright Side z cyklu „5 minute crafts” o rozmnażaniu niektórych roślin domowych i warzyw. Część tych sztuczek wypróbowałam i przyznam, że zadziałały. Próbowałam przede wszystkim z różnymi pomidorami – zawsze się udawało. Patent z kulą ziemną otuloną folią sprawdzi się dla wielu różnych roślin – warto poeksperymentować na swoich.

Często pojawia się wątpliwość, czy aloes da się rozmnożyć w ten sposób. Mi szczerze mówiąc to wcale nie wyszło. Wykrojone kawałki po prostu się zasuszyły mimo zraszania, a nawet folii. Jestem ciekawa, czy papryka faktycznie zachowa się jak pomidor. Co do wycinania różnych części roślin nożykiem, nie mam do tego przekonania. Pewnie dlatego nie zostałam chirurgiem. Obcinanie fragmentów roślin dla niesprecyzowanej idei wydaje mi się dość barbarzyńskie.

A jakie Wy macie najprostsze niewymagające czasu metody rozmnażania roślin? Próbowaliście tych z filmiku?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *